Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spokojnie, Panie Premierze!

(28)
Polacy oczekują spektakularnych czynów, których Donald Tusk dotąd im nie dostarczał. I dzięki Bogu.
 • 2008-05-20 06:27 | Długi Fiut

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Drogi Jacku. Jesteś tak cholernie naiwnym człowiekiem, że aż ręce opadają. Żeby hołubić takiego hipokrytę, jakim jest Donald Tusk, trzeba być pozbawionym podstawowych funkcji mózgu. Od pierwszego dnia rządów PiS-u PO atakowała Kaczyńskich... chyba za samo sformułowanie przesłania, które PRZYŚWIECA Kaczyńskim. PO bluźniła ustami Niesiołowskiego (ekspert od robaczków, fagasów itp.), bo Kaczyńscy mówili, że tzw. DEMOKRACI i prawdziwi KOMUNIŚCI nie zrobili w Polsce lustracji po 1989 roku. Bo Kaczyńscy mówili, że kluczowe dla gospodarki sektory są sprzedawane obcemu kapitałowi, że hipermarkety nie płacą podatków, że Polskę rozkradli PZPR-owcy, którzy oszukali Polaków w 1993, w 1997 i w 2001 roku, dzięki czemu faktyczne rządy komuny przeciągnęły się aż do 2005 roku, kiedy to zaczął rządzić Polską pierwszy po 1989 roku niezależny od komuny rząd. PO bluźniła i mieszała PiS z błotem, bo Kaczyńscy mówili, że korporacje prawnicze, lekarskie, komornicze, ZAIKS itp. to stowarzyszenia wzajemnej adoracji, które nie są dla Polaków, tylko dla pieczołowicie dobranych członków. PO mieszała PiS z błotem za mówienie o polskości, tradycji i wierze Ojców, ignorując fakt, że PiS szanuje każde wyznanie i każdego człowieka, niezależnie od rasy i pochodzenia. PO mieszała PiS z błotem za to, że Kaczyńscy wreszcie, po latach, oddali 900 000 właścicielom mieszkania komunalne i lokatorskie, opłacone przed laty i spłacone kwotami opłat czynszowych. PO obrzucała PiS błotem za konferencje ministra Ziobry... a ja domagam się, żeby każde ministerstwo organizowało codziennie konferencję i spowiadało się społeczeństwu z tego, co zrobiło każdego jednego dnia! Domagam się przejrzystości władzy i chcę wiedzieć, co robią władze, opłacane z moich podatków! Za komuny szary obywatel nie wiedział, co robi władza, jakie podejmuje decyzje i na co wydaje pieniądze! Koniec z tym, rozumiesz, Żakowski?! Ja chcę konferencji każdego z ministerstw codziennie! I na kolanach wyszczególniać, jakie to cuda i dobre czyny robi zakłamany KACZOR TUSK, który nie zrozumiał, że PiS tylko oszacował potrzeby na 3 000 000 mieszkań, nie obiecał, że je wybuduje w 2, czy 4 lata (hipokryta Tusk nie obiecuje, że stworzy drugą Irlandię w 2 czy 4 lata)! Kumasz, chłopcze?
 • 2008-05-20 07:07 | Andrzej z Koszalina

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Swięta prawda . A jak jeszcze ogląda się i slucha takich komentatorów jak Sekielski i Morozowski [ TERAZ MY z 19 05 ] to wszystko jest jasne . Ci dwaj panowie tak bardzo obniżyli swoje loty , aż się dziwię , że szefostwo TVN jeszcze ich nie usunęło z programu . Ja po kilkunastu minutach skorzystalem z pilota , bo nie sposób było dalej słuchać . Poziom posłanki Kępy . Nic dziwnego , że oglądalność tego programu spada na łeb , na szyję . Wolę Pana , rzadziej , ale z rozsądkiem i przede wszystkim na poziomie .
 • 2008-05-20 10:26 | Kecaj

  Jarosław Marek Rymkiewicz powiedzial...

  Jarosław Marek Rymkiewicz powiedzial, ze "Jarosław Kaczyński ugryzł żubra w dupę". I mial swieta racje. To bylo najwieksze osiagnecie Genialnego Stratega IV RP. Dlatego panie premierze nie warto gryzc kogokolwiek w cokolwiek. Tylko robic swoje powoli a rozsadnie. Jak ten osiol pana Jacka. Osiol to symbol amerykanskiej Partii Demokratycznej. Chyba panu blizej do amerykanskich oslow niz sloni. Nie ma sie wiec czego obawiac.
 • 2008-05-20 10:29 | bob

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  nio jasne nalepiej nic nie robic nio bo w koncu jak sie zacznie reformowac to katasrofa, dziekujemy za takie rady p. Żakowski
 • 2008-05-20 10:52 | J.Lorkiewicz

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Nareszcie wypowiedz, ktora sie kupy trzyma w tej kakofonii "rozczarowanych" i pokrzykujacych
  w tej witrynie.
 • 2008-05-20 11:44 | Halina Siemko-Tomaszewska

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Zgadzam się z Panem Redaktorem, ale tylko częściowo. Moim zdaniem, radykalne zmiany są potrzebne aby drobne kroczki prowadziły we właściwym kierunku. Zmiany te nie polegają na ‘napisaniu wielkich reform’ przez urzędników, ale na nowym podejściu do planowania i wdrażania reform. Metody zarządzania zmianami w dzisiejszym nieregularnie zmiennym otoczeniu różnią się od metod zarządzania zmianami w otoczeniu bardziej stabilnym.
 • 2008-05-20 11:54 | asdf

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Kolejny artykul sponsorowany.
 • 2008-05-20 16:27 | Wykształciuch

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Takie pitu pitu pitu pitu Panie Żakowski nie przystoi takiemu dziennikarzowi! Dokładnie Pan wie, że Tusk gaśnie jak stara świeca i już mu nie pomoże "wazelina Żakowskiego" i pienie komercyjnych kogutów medialnych! To już początek końca Tuska! Lenie i obiboki powinni jak najszybciej odejść, bo Polsce potrzebna jest praca a nie wodolejstwo!
  Do roboty leniu donaldu tusku!!! [cytat]
  Takie pitu pitu pitu pitu Panie Żakowski nie przystoi takiemu dziennikarzowi! Dokładnie Pan wie, że Tusk gaśnie jak stara świeca i już mu nie pomoże "wazelina Żakowskiego" i pienie komercyjnych kogutów medialnych! To już początek końca Tuska! Lenie i obiboki powinni jak najszybciej odejść, bo Polsce potrzebna jest praca a nie wodolejstwo!
  Do roboty leniu donaldu tusku!!!
  [/cytat]
 • 2008-05-20 17:37 | Zulla22

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Panie Redaktorze mam nadzieję ,że mądrzy ludzie z otoczenia PREMIERA czytają takie mądre teksty i zechcą je brać pod uwagę w dalszej strategii. Tekst mądry ,wyważony i pełen rozsądku.Na razie nasz Premier zachowuje spokój i zimną krew ,oby ich nie stracił gdy wróci do Polski i rzucą się na niego te pisowskie hieny ,a rzucąsię na pewno ,mamy wstęp do tego teraz ,gdy "łaskawie "podsumowują 6 mies.rzadu. Jestem ciekawa czy taki chodzący spokój i rozsądek jak Pan ma czasami możliwość pogadania sobie ot tak z Donaldem? Jeśli nie ma Pan takiej możliwości ,to chociaż proszę niech Pan pisze ,pisze ,pisze mądre teksty.Dziękuję za już ,proszę o jeszcze.
 • 2008-05-20 17:43 | N&J

  W latach 1945-1956 mieliśmy plany wieloletnie. Po wydarzeniach 1956 roku użyto chyba po raz pierwszy sformułowania "reforma" nie mylić z reformą rolną. I tak dzięki Bogu mamy już 52 lata prowadzenia nieprzerwanych reform. To doświadczenie wyraźnie wskazuje, że rutyna w reformowaniu wszystkiego doprowadza do kosmetyki, rozdymania i gmatwania praw i przepisów, do produkcji różnego rodzaju bubli itd. Jednym słowem każda kolejna reforma wprowadza nas obywateli w coraz większy bałagan. Myślę, że rządzącym ( wszystkim po kolei ) łatwiej jest funkcjonować w mętnej wodzie, bo niewiele tam widać. W czystej natomiast wszystko jest jak na widelcu. A co do artykułu to wolałbym, aby było tu porównanie np. sroki z sową bo osioł to się jednak źle kojarzy.
 • 2008-05-20 20:16 | Basia

  Zgadzam się - kiedyś byli z nich świetni dziennikarze, nie rozumiem co się stało, że popadli w tabloidostwo (tabloidyzm?)i efekciarstwo. Już sadzanie Dody na kolanach Tuskowi było niesmaczne, czekamy jak jakaś striptizerka rozbierze się dla prof. Bartoszewskiego. Co oni jeszcze robią w tym skądinąd świetnym (Miecugow) TVNie? A pana Jacka bardzo lubię - zawsze świetna analiza rzeczywistości, spokój i rozsądek. Dzięki, zawsze czytam z przyjemnością
 • 2008-05-20 20:50 | sprint

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Tusk nie ma pola manewru, gdyz natychmiast zawetuje wszystko, co wazne dla panstwa prezydent Lech, ktory realizuje z bratem Jaroslawem taktyke wykanczania rzadu ,wybranego legalnie przez wiekszosc Polakow. Z jednej strony nieustanny atak, ze rzad nic nie robi, a jak rzad chce cos zrobic, natychmiast prezio, dawnym szlacheckim sposobem liberum veto, nie dopuszcza do zmian popisowskich, wetujac wazne ustawy lub nie podpisuje nominacji czy przez siebie wynegocjowanych traktatow. Oczywiscie wszystko pod szyldem dla dobra Polski, tak jak Sicinski zrywal sejmy w Rzeczpospolitej szlacheckiej slynnym veto! Tylko Sicinski byl na uslugach Katarzyny, ktorej zalezalo na tym, zeby w RP nic sie nie robilo na lepsze i zeby upadla, a prezio jest na uslugach brata Jaroslawa, ktoremu takze zalezy na tym, zeby nowy rzad nic nie mogl poprawic , wszystko to robia dla dobra Polski , bo jakby inaczej. I jeszcze maja za soba wspierajacych ich wyborcow.
 • 2008-05-20 22:28 | zorro

  "Tusku Musisz", a my bedziemy sciemniac, robic zaslony dymne, a ciemny lud to kupi ...
 • 2008-05-21 05:30 | zocha

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Podpisuje sie sie pod tym artykulem! Zaleta tej taktyki jest tez to, ze opozycja w koncu znudzi sie gadaniem, ze Tusk nic nie robi ( bo ile mozna powtarzac to samo) i moze sama wlaczy sie w ulepszanie panstwa i jego urzedow.
 • 2008-05-21 08:06 | Miki

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Super artykuł. Zgadzam się z nim w 100%. Chciałbym zby Pan Premier Tusk go przeczytał i wziąż sobie do serca. Byle tak dalej
 • 2008-05-21 18:45 | grzehu

  Długi Fiucie, trafnie nazywasz Tuska hipokrytą i skoro rozumiesz znaczenie tego słowa, dziwię się, że nie odstręcza ciebie koszmarna wręcz hipokryzja PISu.
 • 2008-05-21 18:49 | patriot

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!


  Twoje spostrzezenia i uwagi sa jak najbardziej trafne. Te wypociny p.Zakowskiego to "wazelina" dla OSLA .
  Pozdrawiam i zycze wiecej takich tekstow. patriot
 • 2008-05-21 20:41 | Ogar

  PiS tak szanuje inaczej myślących obywateli, jak Pan tu ten szacunek zaprezentował, zwracając się do szanowanego skądinąd dziennikarza słowami "Kumasz, chłopcze". Ciekaw jestem, jaki sfrustrowany aktywista może się kryć pod Pańskim pseudonimem.
 • 2008-05-21 22:31 | Danka

  Re: Spokojnie, ale jednak coś robić

  Dramatem rządu Platformy będzie kryzys europejski, a może światowy. Tak to się dziwnie złożyło , że o kresie rządów PiS była dobra koniunktura , a teraz będzie klapa. Platforma , a co za tym idzie Tusk idzie najłatwiejszą drogą szukania pieniędzy i lansuje totalną wyprzedaż resztek po PRL-u , a to w czasach zbliżającej się hiperinflacji będzie najgłupszym pociągnięciem. Jak to już ktoś napisał na pan blogu, pieniądz wirtualny wyprodukowany w nadmiarze trzeba zamienić na prawdziwe fabryki , banki, ziemię i to zostanie zrealizowane w krajach , które na siłę dołączono do UE. Jednym z nich jest Polska. Mimowolnym wykonawcą będzie liberał Tusk. Rozsądni Polacy nie mogą mu życzyć sukcesów na tym polu, ponieważ to jest kolaboracja z cwaniakami globalnymi. Co to ma wspólnego z interesem Polski i Polaków ?
 • 2008-05-22 04:16 | kubajarek

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Pan Redaktor
  znany jest ze swoich ustabilizowanych powszechnie znanych pogladow. Totez czytalem kolejna laurke bez dziwienia i stresu.

  Zaciekawila mnie jednak koncowa konkluzja; "Z dziejów III RP wiadomo, jak kończą narowiste, zapalczywe byki. A osioł idzie, idzie, idzie..."

  No coz Panie Premierze wspolczuje, niech Pan dalej ostroznie stawia kopyta i "strzyga" oslimi uszami. Na chwale Redaktora Zakowskiego.
 • 2008-05-22 07:39 | Wojtek

  Re: Spokojnie, Panie Premierze!

  Brawo Zakowski za racjonalne uwagi. PIS arczyki ujadaja a PO roslo. Tylko powoli i so przodu. a te pieski straca glos .
 • 2008-05-22 14:02 | jacek

  a po co "Nam" te resztki PRL-u. Prywatna własność zwycięża i nie ma kraju gdzie Państwowa własność by dała lepszy poziom życia niż prywatna. Gdyby nie inwestycje zagraniczne ładnie byśmy wyglądali. Proponuje postudiować podstawy ekonomii współczesnej a nie ekonomii socjalizmu w której najwazniejsze było dać odpór wrogim siłom!
 • 2008-05-22 18:25 | OBSREWATOR

  JA NA PRZYKŁAD LUBIĘ RED. ŻAKOWSKIEGO I DLAREGO UWAŻAM ŻE MA RACJĘ TAK ROZUMUJĄC I KONIEC !!!
 • 2008-05-22 18:35 | OBSEWATOR

  TEN TEKST WG MOJEGO ROZEZNANIA NAPISAŁ NIEOKRZESANY CZŁÓWIEK Z UMYSŁEM OPANOWANYM PRZEZ NIENAWIŚĆ I WIARĘ W SWOJĄ NIEOMYLNOŚC. ŻYCIE SZANOWNY PANIE NIE JEST TAKIE PROSTE, PROSZĘ SIĘ ZASTANOEIĆ I NATYCHMIAST ZMIENIĆ POGLĄDY BO NIEBAWEM MOŻE PAN SIĘ OBUDZIĆ Z PRZYSŁOWIOWĄ RĘKĄ W NOCNIKU!
 • 2008-05-22 20:44 | fajkat

  @sprint – wydaje mi się pierwsze liberum vero ( a właściwie “sisto activitatem”) padło z ust właśnie Sicińskiego chyba w 1651 roku (niektórzy sądzą że był to kto inny, i później, ale i tak w XVII wieku). Gdzie tu Katarzyna – to ponad 100 lat różnicy.
  Niech mnie poprawi ktoś jeśli się mylę.
 • 2008-05-22 20:45 | Maria Szpetmanska

  Wreszcie znowu podoba mi się pana wypowiedż panie redaktorze. Nie rozumiem tej niechęci wielu dziennikarzy do poczynań Platformy. Dla wielu jest chyba zbyt spokojnie. No i toniedoinformowanie wielu dziennikarzy. Z przyjemnością sLucham zawsze wyważonych komentarzy np szostkiewicz Wołka , ,Wojciecha Mazowieckiego. Nie rozumiem tej krytyki Premiera w związku z ostaqtnim wyjazdem, a już te głupie uwagi na temat czapeczki, cały dzień w każdym medium i programie, nawet w TOK fm. Oczekuję więcej taktu i kultury no i kompetencji. Teg o już nawet zabrakł0 panom Morozowskiemu i Sekielskiemu.
 • 2008-05-23 11:01 | Zico

  W imieniu Rzeczypospolitej
  Na sali sądu wrona kracze;
  wolno jej, mamy wolność słowa.
  Wzywa na świadka - panią Thatcher
  i Michaiła Gorbaczowa.
  Bo bez ich wiedzy spraw tajemnych
  - a wiedza to dla sądu grunt -
  trudno osądzić stan wojenny
  i skazać jedną z gorszych z junt...
  Nic tysiąc filmów, zdjęć i nagrań,
  zbrodni, łajdactwa, zdrady, krwi,
  nic kryzys, terror, emigracja,
  i kłamstwo, co do dzisiaj tkwi...
  Na innych świadków może kolej -
  niech przyjdą tu niebieską dróżką
  Pyjas, Zych, Przemyk, Suchowolec
  oraz ksiądz Jerzy Popiełuszko.
  Stąd też wnieść projekt się ośmielam -
  niech powie premier w swym orędziu:
  "Dosyć sądzenia Jaruzela,
  czas zabrać się za sędziów!".
 • 2008-06-19 21:29 | POLONIA-SAWA

  Kiedys takie slowa "ugryzł żubra w dupę" nalezaly w Polsce do tzw.
  slow " nieparlamentarnych" ,czy teraz jest odwrotnie .
  /Babcia mi mowila,dziecko nie uzywaj takich nieparlamentarnych slow/