Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Imperium mimo woli

(3)
2005-08-04 07:52 | Polityka.pl
  • 2005-08-04 07:52 | daloyvlast

    kolonizacja? Nie dziękuję.

    Nie mam pojęcia czym kierowała się redakcja "Polityki" drukując ten artykuł jako raport. "Ten pean na cześć kolonializmu i Stanów Zjednoczonych jako niewinnej potęgi, która boi się utracić "dziewictwo"."Na pocieszenie można uświadomić sobie, że w pięknym stylu staliśmy się peryferium tego imperium. Grupa starych lokalnych kacyków złożyła hołd nowemu księciu, przyjęła nową, neoliberalną, wiarę i rządziła sobie podległym terytorium ostatnich 15 lat."Oczywiście było to zgodne z wolą ludu, który dość miał już wcześniejszych, nieudolnych kolonistów."Do tej pory Polacy frustrują się na myśl o tym, że nie poddali się 1000-letniej Rzeszy i zamiast VW mieli zaledwie Syreny a w najlepszym wypadku Wartburgi." "Niall Ferguson, stuprocentowy szkocki torys pochodzący ze starej kalwińskiej rodziny" nie zdaje sobie sprawy jak złudnym wska%u017Anikiem jest "średnia płaca" i czym jest kolonizacja.""Szkoda miejsca"
  • 2005-08-08 14:23 | jerzorek

    200mln ludzi ma rację a 6mld nie!!!

    Jankesi - do domu!!! Pewnie wszędzie byłyby Mc%60Donaldy i 80% grubasów, a pan Fergusson i jemu podobni trzepaliby kasę łatwiej niz teraz! Won stąd i zewsząd!!! Róbcie sobie interesy in America. Zobaczymy jak długo pociągniecie bez Europy, Chin i Afryki takimi, jakimi są obecnie.