Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sumienni

(3)
2005-09-02 11:19 | Polityka.pl
  • 2005-09-01 23:22 | abigail

    Re: Lekarze sumienia

    Tu nie chodzi o dyskusję "co będzie lepsze" (nie można decydować co jest dla kogo lepsze), ale o zwyczajne przestrzeganie prawa. Przez lekarską ciemnotę, hipokryzję i konformizm narażone jest zdrowie i życie wielu kobiet. To nie dotyczy oczywiście wszystkich lekarzy, ale duża część ma tendencję do stawiania życia płodu ponad życie dorosłej kobiety, aby za wszelką cenę być w zgodzie ze swoją fasadową moralnością i mieć tzw. święty spokój. Inna sprawa, że wiele z tych osób po godzinach wykonuje prywatnie zabiegi przerywania ciąży za niezłe pieniądze. Zresztą niewykonywanie aborcji to tylko zacieranie skutków, aby zlikwidować przyczyny potrzebne swą dwie rzeczy;1) tania i upowszechniona antykoncepcja,2) fachowa edukacja seksualna dostosowana do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży.
  • 2005-09-02 11:19 | fretka

    Lekarze sumienia

    Chyba lepiej jest urodzić chore dziecko, nadać mu imię, zrobić pamiątkowe zdjęcia i gdy nadejdzie czas jego śmierci godnie pożegnać i pochować, by można było wracać i kłaść na jego grobie kwiaty. Przecież dziecko chore, czy zdrowe też jest przedstawicielem tego samego gatunku co my dorośli- homo sapiens- i należy mu się szacunek i miłość niezależnie od stanu zdrowia i przewidywanej długości życia.