Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Edukacja: zacznijmy od przedszkola

(2)
2005-09-03 16:56 | Polityka.pl
  • 2005-09-03 16:56 | Michałek

    Nie przesadzajmy!

    Edukacja; Czy zacząć od przedszkola?"W Polsce minister edukacji ma nie poukładane w głowie. Znam szkoły w których dzieci już w przedszkolu uczą się języka angielskiego, a w pierwszej klasie obowiązkowo. Przecież taki mały człowiek ledwo co posługuje się językiem polskim, a już każą mu znać inne języki! To są tylko dzieci, a przez nadmierne obciążenie zniechęca się je do dalszej pracy. Szkolnictwo wymaga zbyt wiele od dzieci. Są one przeciążone. W szkole przebywają od 6 do 8 godzin dziennie, zaczynając od klas młodszych kończąc na klasach licealnych. Następnie po powrocie do domu muszą pracować nad zadanymi zadaniami kolejne 5 do 6 godzin, aby przygotować się do lekcji. Przecież praca umysłowa jest bardzo wyczerpująca. W szkołach licealnych uczniowie muszą wiedzieć wszystko. Aby dostać się na studia należy zdać conajmniej 5 przedmiotów i to w zakresie rozszerzonym. Proszę zwrócić uwagę jak historia jest rozległa, a opanować kilka takich przedmiotów wymaga wiele pracy. Jesteśmy tylko ludziami, a nie robotami, które nigdy się nie męczą.