Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z grubej rury

(6)
2005-09-08 14:46 | Polityka.pl
 • 2005-09-08 14:46 | vox_populi

  Teraz nie czas plakac nad rozlanym mlekiem

  Pytanie o bezpieczenstwo energetyczne Polski jest jak najbardziej zasadne, ale moze nie nalezy dawac Rosji powodow do zlosliwej satysfakcji - trzeba zacisnac zeby, przestac lamentowac i uzalac sie nad soba i niewdziecznym przyjacielem(?).
 • 2005-09-08 16:22 | jo michael

  Z grubej rury

  Zytat; "Mamy w Polsce z tym rurociągiem spory problem psychologiczny, bo prowadzone nad naszymi głowami ożywione kontakty rosyjsko-niemieckie %u017Ale nam się kojarzą."""Jak by to bylo, gdyby Polacy zaczeli zyc przyszloscia a nie przeszloscia?
 • 2005-09-08 18:25 | jolunia55

  No i co z tym fantem zrobić?

  Podziękujmy Buzkowi i jego ekipie,gdyż to oni zaczęli te sfary.a ta wszechobecna rusofobia przynosi same niedomówienia i straty.I co teraz mości panowie,jak to naprawić?A może zacząć szukać winnych.Obawiam się tylko,ze z naszą mentalnością szukanie winnych szybko zamieni się w polowanie na czarownice,mimo że żyjemy już w dwudziestym pierwszym wieku.
 • 2005-12-10 09:21 | burro

  Re: gruba

  Media w USA pisały o tej sprawie akcentując a) sporą satysfakcję i cichą schadenfreude zachodniej Europy i b) fakt że na tym du%u017Ao straci Polska jako że z tytułu transportu płaci Rosji efektywnie 1/3 normalnej ceny za gaz. Siedząc na zewnątrz trudno zrozumieć dlaczego Niemcy/Francja nie widzą problemu z kupowaniem gazu/ropy z Rosji a Polska ma. Argument o niezależności energetycznej ma tylko sens teoretyczny na seminariach w trzeciorzędnych amerykańskich think tanks, powodzi się tym którzy żyją w rzeczywistości. Wydaja się że zamiast trzeżwej oceny sytuacji ludzie z garbem anty-rosyjskim zmarnowali szansę na utrzymanie/rozwinięcie wyjątkowo korzystnego stanu po PRL. Nierozsądek polityczny tej samej skali co oparcie polskiej polityki na sojuszu z USA.
 • 2005-12-12 12:03 | bogdan

  myslenie o Polsce

  może jest to dla nas nie wygodne. biznes to biznes. nie wtracajmy sie w interesy innych panstw. myslmy o sobie. powinnismy powrocic do projektu poszukiwania innych dostawcow poza Rosja. A to jest nasz interes;-)