Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowe spotkanie z Frankensteinem

(2)
Relacje między matematycznie wyliczonym ryzykiem, odczuwanym strachem i zachowaniami ekonomicznymi pojedynczych ludzi zainteresowały ekonomistów.
  • 2005-10-11 08:56 | placownik

    Re: 1 do 88000

    Z prawdopodobieństwem można zrobić wszystko, albo prawie wszystko. Założę się o każde pieniądze, że prawdopodobieństwo śmierci 2 tysięcy osób w jednym miejscu i czasie na skutek zamachu jest zdecydowanie większe od prawdopodobieństwa śmierci w jednym miejscu i czasie na skutek upadku z drabin. Ponadto, gdyby zaszło to drugie zdarzenie, to bez wątpienia wzmożenie kontroli drabin mielibyśmy jak w banku. Mogłoby się nawet skończyć zakazem wchodzenia na drabiny.;)""Pozdrawiam
  • 2005-10-14 10:49 | Qwerty

    1 do 88000

    Prawdopodobieństwo śmierci w skutek upadku z drabiny; 1 do 10 tys., prawdopodobieństwo śmierci w zamachu (w USA) 1 do 88 tys. I nikt nie proponuje wzmożenia kontroli drabin, zaostrzenia przepisów BHP dotyczących korzystania z nich, wprowadzenia jakichś extra zabezpieczeń przed upadkiem itp. podczas gdy wielu ludzi (a zwłaszcza wielu polityków) głosi konieczność ograniczenia praw obywatelskich, bo trwa "wojna z terroryzmem"... Jakże łatwo jest zbijać kapitał (także poolityczny) na wyolbrzymionych lękach.