Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mój mały antysemita

(11)
2005-09-30 10:31 | Polityka.pl
 • 2005-09-22 03:43 | Emily

  Re: Antysemityzm

  Albert Einstein, quoted in Colliers Magazine, November 26, 1938 ""Anti-Semitism is nothing but the antagonistic attitude produced in the "non-Jew by the Jewish group.The Jewish group has thrived on oppression and on "the antagonism it has forever met in the world...the root cause is their use "of enemies they create in order to keep solidarity.""
 • 2005-09-22 15:40 | Ewa

  Re:Dzieki

  Nic dodać nic ująć.
 • 2005-09-22 16:44 | oranzada

  spowiedz

  Jankowski powinien zaproponowac wielkodusznie ugode-spowiedz Huellego u pralata.
 • 2005-09-23 08:31 | korwin

  inteligo

  po przeczytaniu pana fel. ciśnie się pytanie -czy w tej sprawie powstał u pana korek intelektualny?przepraszam
 • 2005-09-24 09:42 | kaska

  tak trzymac

  No i co z tego, ze pan ma racje, panie Pilch?! I co z tego, ze tysiace ludzi jest obrazanych przez klechow?! Przeciez oni sa ponad prawem! A pana Pawla Heuile stac na sad i walke. Pod wzgledem finansowym rowniez.Przecietniakow nie. Ale oni tez sa ludzimi. I kto stanie w ich obronie? W obronie ich uczuc duchowych?To ze ktos jest niewierzacy to nie znaczy ze jest bandyta, oszustem i zlodziejem! A tego ucza na religi w szkole te darmozjady w sukienkach! Dla wielu mlodych ludzi oszalaly fanatyzm i wladza kosciola w Polsce jest argumentem do wyjazdu z tego kraju zaklamania! Artykul jest jak zwykle rewelacyjny! Tylko boje sie, ze to wolanie na puszczy! Bo z fanatyzmem walczyc sie nie da- on musi zdechnac sam. Czego mu z calego serca zycze!
 • 2005-09-27 00:03 | MaciekM

  Czy czasem Huelle nie zniżył się...

  ...do poziomu, który sam tak krytykuje? Ja, chociaż do ks. Jankowskiego sympatii nie czuję, nie mogę nie zgodzić się z opnią, że Huelle przesadził.
  Czy to nie jest zwykły stek wyzwisk? Piękna jest retoryka Pilcha, ale mam wrażenie, że broni czegoś, co wcale poza poziom ks. Jankowskiego nie wykracza. Sprawa, wbrew temu, co można pomyśleć czytając felieton Pilcha, nie dotyczy kwestii "kto ma rację", tylko - jak konkretnie Huelle się zachował.
 • 2005-09-27 09:49 | Fanka p. Jerzego Pilcha

  Dzięki

  Pragne podziękować Panu Pilchowi za ten felieton. Napisał Pan prawdę. Państwo i kościół są niestety b. tolerancyjne wobec takich zjawisk jak prałat Jankowski i ojciec Rydzyk oraz Leszek Bubel czy Stanisław Michalkiewicz. Bo to, co ci panowie robia, to jest podżeganie do nienawiści, a to podobno jest karalne w Polsce. Widać jakoś, że nie jest, a nawet cieszy się niejaka popularnością. Serdecznie pozdrawiam. Jest Pan wielki. Pańska admiratorka
 • 2005-09-28 04:43 | VH

  Re: Antysemityzm

  > "Żydzi Pana Jezusa ukrzyżowali". Pewnie, że Żydzi, bo którz inny mógłby to zrobić w ówczesnej Palestynie? ""Gwoli scislosci; czy to nie przypadkiem Rzymianie ukrzyzowali zyda Jezusa?"
 • 2005-09-29 18:11 | majka

  Re: Antysemityzm

  w ogóle to uważam że wszelkie artykuły poświęcone tak ważnym zagadnieniom jakim jest rasizm czyli również i antysemityzm powinny się ukazywać w internecie w całości. Nie każdy kupuje gazetę w wersji papierowej, ale tez w końcu nie tylko o kase chodzi, panowie z Polityki, ale o to by te najważniejsze społeczne problemy były bezpłatne. Warto przemyśleć. PZDR
 • 2005-09-30 10:31 | Edyta Machura

  Antysemityzm

  Antysemityzm księdza Jankowskiego sprowadza się do najpłytszego- a tym samym najszerszego-pospolitego i tradycyjnego w naszej kulturze antysemityzmu sprowadzającego się do zdania; "Żydzi Pana Jezusa ukrzyżowali". Pewnie, że Żydzi, bo którz inny mógłby to zrobić w ówczesnej Palestynie? Rdzenni Amerykanie? Istotą chrześcijaństwa jest wiara, że Chrystus z własnej woli przyjął Boski plan pojawienia się w Narodzie Wybranym. Po to, by prowokować dobrem do zmian umysłów i serc, a po swojej śmierci zmienić na zawsze prawa. Narodem Wybranym mógł być tylko naród, pośród którego rósł, nauczał i umarł Chrystus, z którego wyłonili się Jego uczniowie i pierwsi Chrześijanie. To podstawa Ewangelii. "Oskarżać Żydów- pierwszych Chrześcijan- o śmierć zaplanowaną przez Boga dla szczególnego poruszenia serc, osobistego doświadczenia aktu Bożej miłości jest głupotą porównywalną z oskarżeniem Mercedesa o wykorzystywanie pierwotnego wynalazku jakim jest koło.