Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zemsta Bykowskiego

(5)
2005-09-28 11:11 | Polityka.pl
 • 2005-09-28 11:11 | T

  Nie zgadzam się z tezą, że weksle...

  pojawiły się dopiero po 2002 roku. Redaktor pisze o tym w części artykułu nie publikowanej na www."Pracowałem w tym czasie w IB (rok 94 i pó%u017Aniej) i nawet referenci z centrali banku wiedzieli coś (ale żadnych szczegółów) o wekslach wystawionych przez prokurenta Piotra B. "A Pan Kaliszyk - członek zarządu IB (od 98 lub 99) z ramienia Polsatu od początku swej bytności w banku szukał po wszystkich departamentach śladów jakiś tajemniczych zobowiązań. Robił to tak nieudolnie i śmiesznie, że zabawy było co niemiara. Ale coś wiedział - a że był gaduła nie z tej ziemi to opowiadał o swoich poszukiwaniach wszystkim.
 • 2005-09-28 22:44 | Prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych

  Re:autor ka artykułu mylnie podaje

  że Stowarzyszenia zostały zorganizowane przez P.Bykowskiego. Nieprawdą jest również, że poszkodowani odrzucili ofertę Z.Solorza zwrotu połowy wierzytelności. Stowarzyszenia powstały spontanicznie i samodzielnie po wyjątkowo brutalnym i niespodziewanym zagrabieniu DEWIZOWYCH( głownie) depozytów w 1999/2000 r.Głowna instytucja powołana do ochrony depozytów bankowych tj GINB i Komisja Nadzoru Bankowego na czele z Hanną Gronkiewicz-Waltz nie podjęła żadnej próby uratowania Banku Staropolskiego, a przeciwnie - w niewyjasnionych do dziś i ukrywanych okolicznosciach pospiesznie doprowadzono do upadłości BS w którym lokowano kwoty dewizowe wpłacane do INVEST BANKU. Przez 5 lat do tej pory nie wyjaśniono prawdziwych przyczyn tej "dziwnej" upadłości, która spowodowała tysiące dramatów, setki zawałów i wylewów, zgonów i nawet somobójstw. KNB i GINB do tej pory utrudnia pozytywne rozwiązanie problemu jeszcze 40 tysięcy dramatycznie poszkodowanych. Stowarzyszenia w tej sytuacji ZGODZIŁY SI%u0118 na redukcję wierzytelności o 45%, majac już dość manipulowania i oszukiwania przez wszystkie strony uczestniczące w tym gigantycznym przekrecie tj GINB, KNB, Bykowskiego, Solorza, prokuratury i kilku polityków, a nawet sterowanych dziennikarzy ( piszacych nierzetelne i nieobiektywne informacje. W tej ponurej historii najmniej ważny jest " czynnik społeczny" czyli dramatycznie poszkodowani ludzie ( utratą dorobku zyciowego) - jak oceniła prokurator prowadząca dochodzenie od paru lat. Jeden z prezesów stwierdził, iż " obojętne, który złodziej odda nam nasze pieniądze, byle byśmy je odzyskali"" Prezes jednego ze Stowarzyszeń Poszkodowanych przez Bank StaropolskiS.A.
 • 2005-09-28 22:51 | Prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych

  Autorka pisze nieprawdę o stowarzyseniach

  i pomija milczeniem fatalna rolę Hanny Gronkiewicz - Watz w wyrafinowanej upadłości na zamówienie. Nie pisze prawdy o blokowaniu rozwiązania przez KNB i GINB, przez kolejnych syndyków, sedziów komisarzy, nieudolność i stronniczość prowadzących dochodenie prokuratur oraz o manipulacjac iżerowaniu na dramatach tysięcy ludzi.
 • 2005-09-30 16:55 | ksk

  Są dalsze tematy godne uwagi

  Szanowna Pani Redaktor,"Polecam równiez szczególnej uwadze powiązania finansowe p. Solorza i p. Gronkiewicz. Tam również niezłe bagienko. "Pozdrawiam"ksk