Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Marszałek konfrontacji

(8)
2005-10-26 19:17 | Polityka.pl
 • 2005-10-26 19:17 | tadeusz

  Ręce opadają

  Wszystkie znaki na ziemii i na niebie wskazują na szybkie rozpisanie nowych wyborów do parlamentu. PiS pokazał PO do kogo ma należeć cała władza. Premier marionetka ( a z tyłu Kaczor), prezydent Kaczor a na dodatek marszałek sejmu, ortodoksyjny katolik Jurek. Jeszcze żeby było śmieszniej , całym tym towarzystwem kręci Rydzyk. To wcale nie jest śmieszne, to jest straszne.
 • 2005-10-26 23:32 | katolik - liberał

  Gdzie Prawda i gdzie Sprawiedliwość?

  Mam wrażenie, że faktycznie scenariusz polityki w Polsce pisze Pan Rydzyk z PiS, LPR i Samoobroną. Pytanie Czy Pan Ziobro będzie szukał tak samo sprawiedliwości i wymusi na swoim mocodawcy złożenie rozliczeń finansowych Radia Maryja oraz powoła komisję do wyjaśnienia, co stało się z milionami, jaki przekazano Panu Rydzykowi w świadectwach udziałowych (dlaczego media %u2013 teraz tego nie wymuszą)?, Najbardziej dziwi mnie fakt, że Kościół polski pozwala by taki człowiek był księdzem, zionącym w oczy nienawiścią, robiącym interesy, mieszał w polityce %u2013 czy nikt w hierarchii nie ma siły na tego Pana %u2013 czy już wszyscy się go boją %u2013 obawiam się, że kiedyś przyjdzie nam za to wszystkim katolikom zapłacić %u2013 straci na tym autorytet Kościóła i na pewno nie przybędzie żywo wierzących owieczek, wręcz odwrotnie, a Pan Urban i SLD będzie triumfowało %u2013 bo jak wiadomo prawda musi kiedyś wyjść na jaw, a sprawiedliwość dojdzie do głosu. Gubię się kto i jaki tu rozgrywa interes?
 • 2005-10-27 11:56 | vox_populi

  Jestesmy zakladnikami???

  Zle, bardzo zle sie stalo, ze marszalkiem Sejmu zostal Marek Jurek. Mozna zrozumiec w jakims sensie Donalda Tuska, jednak powinien byl pomyslec nie tylko o sobie i swojej urazonej dumie. Nalezalo schowac honor do kieszeni, dla dobra wszystkich, w tym rzeszy swoich wyborcow. Dla dobra Polski.~~~~ Teraz, godzenie sie na role koalicjanta, kiedy nie ma mozliwosci wykonania zadnego suwerennego ruchu, zakrawaloby na farse.
 • 2005-10-27 15:59 | z Berlina

  opowiastka

  W Kaczystanie"W Kaczym Dworze"Siedzi kaczor przy kaczorze"Jeden ma za żone kaczkę"Drugi z mama"Tworzy paczkę"I tak żyjac "W klanie kaczym"Doprowadza do rozpaczy"Kraj"Co kiedyś zwal sie swojsko"Pacanowem"Czyli...."Polską.""ZR, Berlin, 25.10.2005"
 • 2005-10-28 04:17 | Kostek

  Re: koalicja to nie najlepszy pomysl

  Moim zdaniem do prawidlowej dzialalnosci Panstwa potrzebny jest Sprawny RZAD oraz silna opozycja."Przy Koalicji PO&PiS spolecznie wiarygodna opozycja by nie istniala.To doprowadziloby do podejmowania przez RZAD "jedynie slusznych decyzji" i w konsekwencji do straty jego wiarygodnosci.Uwazam ze sukces rzadzenia Panstwem polega na balansie wladzy i kontroli nad nia."PiS wygrala wybory i powinna tworzyc Rzad."PO uzyskal 3 % mniej glosow i jest wiarygodna pozycja."Te dwie partie dzialajac samodzielnie maja szanse ustabilizowac swoja dominujaca role w polityce na dlugi okres czasu.""
 • 2005-10-28 09:10 | Cookie_girl

  koalicja to nie najlepszy pomysl

  jestem zwolenniczka PO i smiem twierdzic ze brak koalicji PO z PiS-em to najlepsza rzecz jaka moze sie przytrafic Polsce. Bo kiedy szanowny pan Kaczynski wspolnie LPR, Samoobrona i ks. Rydzykiem na czele zniszcza juz wszystko co tylko sie da zniszczyc w naszym kraju, to platrorma bedzie od tego odcieta i moze w koncu po 5 latach polacy zrozumieja, ze jest w tym panstwie ktos, kto da sobie rade z postawieniem polski na nogi. Moglismy to wywnioskowac juz podczas kampanii wyborczej, kiedy to Kaczynski naobiecywal ludziom cuda niewidy,ktorych to obietnic i tak nie spelni.Tusk z kolei przyznal ze obiecac moze tyle ze zrobi wszystko co w jego mocy zeby poprawic sytuacje PL i wyrzekajac sie przedwyborczych plytkich deklaracji np o IV rzeczpospolitej pokazal klase.Nie obiecywal wiele.Ale przynajmniej mielismy pewnosc ze wypelnilby swoje zapewnienia.bez bajek o tym ze bedzie to kraj mlekiem i miodem plynacy. po prostu zaprzysiagl ze sie postara. ZAŁUJE, ZE TAK WYBRALISCIE.
 • 2005-10-28 17:17 | p.kowboj

  Re: koalicja to nie najlepszy pomysl

  Rokita i PO działają tym razem całkiem logicznie. Nie wolno im wejść w koalicję z PiS jeśli nie otrzymają solidnych gwarancji, bezpieczników, kontroli, słowem niemal równorzędnej pozycji. PiS nie może z jednej strony układać się z PO, a z drugiej trzymać straszaka koalicji sejmowej z narodowcami i skrajnym populizmem. Ta koalicja to pułapka na Platformę. Zgadzam się z W.Kuczyńskim (GW). Te głosy krytyczne wobec PiS rozlegają się dzisiaj szerokim echem od prez. Kwaśniewskiego po abp. Życińskiego. Nawet Lepper już zrozumiał, Buraczysko, że aby utopić Platformę trzeba ją wciągnąć w koalicję, w której ona będzie tańczyć jak jej Kaczyńscy zagrają. To jedyna metoda na wzrastające w kraju poparcie dla rozwiązań rynkowych i europejskich. Kiedyś było 5-10%, teraz jest ponad 30%. To poparcie i ewentualne reformy to największe zagrożenie bytu Ojców Radyjków, populistów różnej maści, tej koalicji, której najwyra%u017Aniej chciałby przewodzić J. Kaczor. Jeśli trend wzrostowy poparcie dla normalności w tym kraju uda się chołocie odwrócić to wtedy mogą liczyć na utrzymanie mas biedoty posłusznej ich wizji skorupiałego zaścianka.""Albo Kaczor się opowie po stronie rozwiązań socjalnych, niech je zacznie wprowadzać, niech opó%u017Ania wprowadzenie euro (pod hasłem suwerenności Najjaśniejszej), niech machnie ręką na RPP i równoważenie budżetu, na prywatyzację i reformę finansów. Niech reforma państwa i administarcji oznacza zacieśnianie nadzoru policyjnego nad wszystkim co się rusza. I niech poniesie konsekwencje sam jeden, pardon, wraz z całym Populactwem, ale bez PO. ""Albo niech się podda logice programu PO, niech odstąpi od retoryki kampanii wyborczej, niech machnie na obietnice bez pokrycia. TERTIUM NON DATUR; albo %u201Csolidarność%u201D, albo liberalizm - sam tak powiedział otwarcie wszystkim Polakom. Tylko w tym drugim przypadku koalicja z PO jest możliwa. Żadnego rozmywania, dzielenia odpowiedzialności i włosa na czworo. Wóz albo przewóz. A rząd mniejszościowy to żadna tragedia dla Polski, w końcu budżet uchwala Sejm, Sejm także nie musi uchwalać żadnych nowych praw, jedynie pozostać przy rocznicowych deklaracjach solidarności. Ale budżet uchwalić musi, może być budżet PO-PiS, albo PiS i jego prawdziwej koalicji. Może nawet uchwalić zakaz aborcji i plucia na ulicy, tylko niech poniesie tego polityczne konsekwencje. A dla gospodarki, dla poziomu bezrobocia, inwestycji zagranicznych, realnej stopy procentowej oraz wartości złotówki i tak istotne jest wprowadzenie reform liberalnych, bąd%u017A ich zaniechanie. Jeśli wyborcy tego nie rozumieją to trzeba ich wreszcie zetknąć bezpośrednią z tą prawdą, aż zrozumieją.