Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozterki dużego chemika

(2)
2005-10-28 15:18 | Polityka.pl
  • 2005-10-28 15:18 | r.suwalski

    róbmy ekologię mądrze

    Panie Redaktorze !"Artykuł który Pan napisał jest jednym z wielu ,które można napisać na rzecz ekologii.Z zawodu jestem chemikiem i zajmuję się o 15 lat przetwórstwem tworzyw sztucznych i przed 15 laty gdy nie było jeszcze "wiadomo" , że PVC i jego niektóre składniki są szkodliwe ( w tym ftalan dwuoktylu i dwubutylu stearyniany i wiele innych) nie podjąłem się wogóle przetwórstwa PVC. Jest wiele szkodliwych związków i najlepiej gdy są w rękach tych co wiedzą co z nimi można zrobić. Szkodliwość tych rzeczy , które zostały opisane nie jest tak katastrofalna , jak np przepis na produkcję chleba , gdzie stosuje się środki spulchniające wydzielające cyjanowodór (zabronione w przetwórstwie tworzyw), gips jako srodek przeciw "zakalcom". Z innych środków które są na liście niedopuszczonych w przetórstwie tworzyw a używane w miejscach bardziej niebezpiecznych nikt nie wspomina. Np Fluorek wapnia w paście do zębów ( kiedyś używano fluorek sodu otrzymywany sztucznie teraz wapnia , bo jest kopalny i tańszy),stearyniny są uzywane w wielu maściach dermatologicznych itd"Nacisk na ftalany powstał gdy zostało opracowane zastępstwo ( co to jest ? odpowied%u017A kosztuje ładnych parę groszy ) Wiadomym jest , że jest to preparat bardzo zbliżony do leku nasercowego . Jak zastąpi ftalan to będzie zdrowy , dopóki ktoś inny nie wymyśli czegoś zdrowszego wtedy stanie się be!!!!!. Musimy się pogodzić ,że za ekologią stoją pieniądze firm konkurencyjnych - czy interesy państw jeżeli weżmiemy interesy wewnątrz UN .Dlatego walkę o zdrowie zacznijmy od kontroli co jemy , co pijemy , w czym się myjemy , jakich używany kosmetyków itd . Są to rzeczy niejednokrotnie toksyczniejsze niż wymienione w Pana artykule , ale jak blisko nas."Ryszard Suwalski