Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Refleks ministra

(2)
2005-11-18 08:59 | Polityka.pl
  • 2005-11-18 08:59 | F2

    klaps - tak, katowanie - nie

    Wychowanie dziecka polega jednak na uświadomieniu mu (i nauczeniu) zasad działania świata dorosłych. Dlatego rodzic powinien stanowczo zareagować, gdy jego dziecko bije np. swojego kolegę z klasy. Stąd też dziecko będzie mogło poznać normę, iż nie można np. rzucić się na kolegę zza biurka, który akurat go kiedyś zdenerwuje."Sam rodzic nie jest natomiast kolegą dziecka i ma nad nim władzę. Dziecko jest mu winne posłuszeństwo a rodzic ma prawo i obowiązek to posłuszeństwo egzekwować. Jakaż to reakcja władzy spotka rodzica, kiedy odważy się np. podpalać samochody na ulicy? Czyżby delikatna perswazja policjantów? Nie! Dostanie pałą po grzbiecie, po czym - najlepiej by było - kryminał! W jaki sposób nauczyć tej prostej prawdy małe dziecko bez hipokryzji? "Dotkliwe bicie dzieci i ich katowanie jest natomiast wyjątkowo obrzydliwe.