Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co jest pod moherem

(11)
2005-11-30 09:33 | Polityka.pl
 • 2005-11-30 09:33 | jója

  co jest polityka?

  Co to ma wspólnego z polityką? To jest chyba brukowa polityka !
 • 2005-11-30 18:03 | Normalny

  hochsztapler

  Jest o porażające jak wiele w tym narodzie ciemnogrodu bezrozumnie "paplający" paciorkii głęboko wierzący że taki hochsztapler Rydzyk o jedyny wskazujący drogę do nieba "Normalny
 • 2005-12-02 12:46 | monster

  Eksperci

  no to widzę, że ktoś nareszcie wziął sie za fanki ks. rydzyka. Na szczescie stanowią one jedynie czesc tej spolecznosci. Do kosciolow chodzi wcale nie tak duzo dewotow jak "Polityka" sadzi. Troche przesadzony ten artykul.
 • 2005-12-02 12:47 | młody

  ___

  Drogiej Pani redaktor chciałbym powiedzieć że o. Rydzyk raczej swojej stolicy z Poznania do Kolna nie przeniesie, nawet po tym artykule.
 • 2005-12-02 17:18 | MłoDa

  czemu o nas???

  Ne rozumiem czemu to akurat do tego reportażu trafiło nasze Kolno. Dziękuje za piękną etykietkę "moherowego szeregowca" zasilającego armię ojca Rydzyka (przecież kiedyś też będę starszą babcią).
 • 2005-12-04 00:45 | funia

  Re: beret

  Artykuł lekko trąci bezczelnością autorki wobec niemałej konserwatywnej grupy społecznej ( niekoniecznie słuchajacej Radia Maryja),kontestującej liberalny model społeczeństwa.
 • 2005-12-04 16:49 | andżo

  Kolno poruszone

  Artykuł pani wywołał wśród młodzieży oraz nauczycieli oburzenie.Oni myślą inaczej.Ja nie będę zaglądał do Polityki.Po co się denerwować.
 • 2005-12-05 10:41 | mark

  beret

  Nie ma o czym dyskutować, bo artykuł jest za krótki.
 • 2005-12-05 12:19 | Bartek Raducha

  Moherek...

  I co mozna powiedzieć o wspomnianym już fenomenie "moherowych beretów"? Ostatnio zdominował on przekonainia wszystkich członków PO, którzy dzięki ich głosom przegrali wojnę wyborcza na dwóch frontach. "O samym fenomenie zaczęło być głośno dopiero gdy pan Tusk zaczął poszukiwać powodu przegranej jego partii, jak i jego osobistej w wyborach prezydenckich. "Bo kim w zasadzie są owe "moherowe sztafety"? Z reguły kobiety, które słuchają Radia Maryja, i są jego zaciętymi zwolenniczkami. Może nwet trochę fanatycznymi fankami ojca Rydzyka. I popierają wszystko, co on im powie. "Trochę m ito przypomina komnunistyczny system bezstronnego uzależnienia od woli lidera, ale ma to swoje podłoże w mentalności i religijności owej grupy ludzi. "Wszystkie przedstawicielki i przedstawiciele owej grupy są wierzący, i to właśnie wiara jest dla nich głównym wektorem i wska%u017Anikiem wszystkich życiowych wyborów. A Polskę w czasach rządów SLD trudnobyło się doszukac czysto religijnych i katolickich przesłanek, które wynikają w prostej linii z programu i strony, po której znajdują się według wzroku marszałka sejmu. Czyli lewej. A lewicowcy nie kierują się jednak pobudkami wiary i liberalizmu, ale bardziej przewrotowości i równości dla wszystkich, co niestety jest niemożliwe, o czym się przekonał rzad w czasach PRl, któremu nie udało się wprowadzić w życie ideałów marksistowskich z dwóch powodów - gdyż polak potrafi i Polską zamieszkuje 40 milionów ludzi. Proste. "A więc w tamtych czasach wytworzyło się przekonanie, że prawdziwie "hardcorowy" (z angielskiego - zatwardziały) przedstawiciel opozycji nie mógł być nikim innym jak przedstawicielem ruchu narodowo-chrześcijańskiego, gdyz tylko taki miał rację bytu i szanse na pozostanie "soba" w czsach Polski lewicowej. "A właśnie na te lata przypadła młodośc przedstawicielek i przedstawicieli grupy "moherowej". To właśnie w ich świadmości kształtowała się myśl, ze jedyną dobrą drogą jest droga wiary (z czym się zgadzam, chociaż może jeszcze dodać %u017Adziebełko prawdziwego marksizmu, a otrzymamy system idealny). I tak właśnie wychowali ich rodzice, potem oni swoje dzieci, ich dzieci wnuków... I w ten sposób powstał ruch narodowo-chrześcijański, który popiera kandydatów, którzy w saoich programach wyborczych, w swoim życiorysie przestrzegali zasad pasujących do zasad "moherków". I "moherek". "I są to z reguły dobrzy mężowie, mądrzy ludzie, wierzący, za któymi swoi jakieś doświadczecznie, w w tym wypadku, kandydatem owym był PiS i potem pan Lech K. I nawet dobrze ża tak się stało..."I czy "moherek" jest dobry...?"Tak. Sądzę że tak, dopty, dopóki nie stanie się to ruchem fanatycznym, podobnym to tego, co miało miejsce w Niemczech w okresie międzywojennym (pan Adolf i spółka z.o.o. do czasu Norymbergi). W ko%7Dcu te wywodzili się z podobnego założenia... I kazdy wie, co z tego wyszło. "Bartek Raducha
 • 2005-12-05 22:37 | Jurgen Stolz

  Ojciec Rydzyk - superstar.

  No nic - wypada sie jedynie cieszyc z uwagi, jakiej posiwecaja "moherowym beretom" wielcy kreatorzy medialnej rzeczywistosci. Jezeli Gazeta Wyborcza wysyla agenta "undercover" do zbierania jakow na moherowe berety - to chyba mamy do czynienia z poważna sytuacja. Jezeli Polityka tak wnikliwie czyta wpisy anonimowych komentatorw w poszukiwaniu natchnienia - to juzci musi cos w tych moherowych beretach byc. Ojciec Rydzyk chyba bedzie musial pozyskac troche nowej przestrzeni magazynowej na powiększające się archiwum wycinkow prasowych, filmow,zdjec,wywiadow i opini na temat swojej dzialalnosci. "Pewnie za pare chwil obejrzymy w TVN-ie kolejny film o moherowych beretach - tym razem krecony przez przez dziennikarza przebranego za osla trojanskiego i pozostawionego na mrozie aby wprowadzic go do srodka, wzbudziwszy wczesniej litosc u moherowych beretow z powodu mrozu panujacego na dworze. Moze da sie cos skrecic kompromitujacego..Moze...No nic - walczcie,chlopaki,jak lwy,walczcie."A tymczasem - krociotki przeglad niezleżnego dziennikarstwa,ktore calkiem przypadkiem w jednym dniu napisalo o moherowych beretach w roznych mediach, nie majac,oczywiscie pojecia, ze inni pisza rowniez dokladnie to samo - zmeniajac jedynie "i" na "oraz"."Ot...wielosc sadow,wielosc opini,pluralizm pogladow. "wiadomosci.wp.pl"wiadomosci.onet.pl"www.wprost.pl"www.polityka.pl"newsweek.redakcja.pl"www.rzeczpospolita.pl"http;//serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3048903.html