Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Łaska, prawo i polityka

(6)
2005-12-01 23:56 | Polityka.pl
 • 2005-12-01 23:56 | znany

  Jakim prawem przestępcy z klubiku rządzą polskim p

  jak możemy na to pozwolić aby przestępcy polityczni niszczyli nadal polskie prawo !?jakim prawem mają jeszcze głos ?! kto z nimi zrobi porządek ?!"
 • 2005-12-02 11:19 | A.Wronski

  ulaskawienie

  Pan Kwasniewski nigdy nie byl moim prezydentem,jego postepowanie nie dziwi mnie ani troche,Polacy maja to co sobie wybrali.Mam cicha nadzieje ze Trybunal Stanu bedzie doskonala rekomendacja na urzad sekretarza UN."A wszystko zmierza ku temu
 • 2005-12-02 13:03 | vox_populi

  Druga PRL?

  "Prezydent Aleksander Kwaśniewski zwrócił się do Prokuratora Generalnego o akta" - co oczywiscie, jak pisze Autor, nie jest jednoznaczne z ulaskawieniem. Ale media juz podniosly wrzawe, ze Kwasniewski uprawia "kolesiostwo" i ulaskawia swoich. A moze trzeba zadac pytanie, czy wsrod tysiecy ulaskawionych przez Prezydenta nie bylo ludzi Prawicy? Czy byli to sami kolesie? ~~~~Prezydent niedlugo konczy urzedowanie. Z ostatniego badania opinii spolecznej wynika, ze nadal cieszy sie duzym zaufaniem obywateli. Czy wiec nowy, prawicowy(?) rzad moze pozwolic, aby lewicowy Prezydent dobrze zapisal sie w ludzkiej pamieci? Otoz nie, nie moze i nie pozwoli. A kij?, kij na Prezydenta zawsze sie znajdzie. A to, ze informacja jest przeklamana?, to sie nie liczy. Ze nie ma dowodow winy czlowieka skazanego na wiezienie, to drobnostka. Sa poszlaki. Po trupach do celu, oto cala cyniczna filozofia nowych wybrancow Narodu.~~~~Donald Tusk, ktory na wlasnej skorze poznal co znaczy pomowienie, takze zapalal srogim oburzeniem. Nagle obludnie slychac ze wszech stron, ze ta koncowka jest akcentem, ktory zniweczy obraz, tak pozytywnie ocenianej prezydentury. Czy ja snie? Przez dwie kadencje Prezydent byl niszczony przez Prawice, by na koncu uslyszec z ust jej przedstawicieli, ze gdyby nie ta koncowka, to wszystko byloby OK? ~~~~ Zaczelo sie polowanie na czarownice. Do wladzy doszli ludzie pelni nienawisci i msciwi. Lewica, ktora pomawia sie o wszystko co najgorsze moglaby od nich wiele sie nauczyc. ~~~~Ktos slusznie powiedzial, ze to, do czego nowy rzad usilnie dazy, to nie jest IV RP, to jest II PRL... jakze udoskonalona."
 • 2005-12-02 13:32 | ELF

  Nie masz racji, Wroński

  Prezydent RP ma prawo do ułaskawienia. I bez wzgledu na to, czy sie komuś bedący podmiotem ułaskawienia podoba, czy nie.Kiedyś królowie też mieli takie prawo. "To jest łaska, a nie dodatkowa instancja prawna. Koniec kropka. "U nas juz chleb z masłem będzie konfliktowy, bo polityczny. Becik już jest.
 • 2005-12-02 15:46 | pc1935

  Maszynka do ułaskawień

  Najbardziej bulwersująca i zadziwiająca jest liczba ułaskawień jakich dokonała prezydent; ponad 4 tys.! A przecież 2 kadencje łącznie to około 3650 - wychodzi co najmniej 1 akt łaski dziennie. A ja oczywiście mam uwierzyć, że akta każdej sprawy prezydent starannie czytał. Skandal, który nie zainteresował żadnego dziennikarza."Normą w ostatnich tygodniach stało się za to ostre krytykowanie nowych ministrów za to co zdaniem dziennikarzy zrobią w przyszłości; w tym przypadku wszyscy wiedzą, że Ziobro będzie opó%u017Aniał sprawę i go chłoszczą, bo nie postąpi(!!!) zgodnie z duchem prawa. Zima idzie to i namnożyło się wieszczek i wróżów?