Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Inżynierowie Matki Natury

(2)
Rozmowa z z profesorem Piotrem Stępniem o tym, czy genetycy są uzurpatorami, o dłubaniu w DNA i naprawianiu człowieka, o klonowaniu i etyce.
  • 2005-12-18 19:55 | Krzysztof H.

    lęk przed demitologizacją

    Kiedy wreszcie ukarze się rozmowa albo artykuł osoby w sensowny sposób kwestionującej dogmat o ewolucji? Przeciwnicy ewolucji to nie tylko protestanckie oszołomy z Ameryki. Są też wykształceni i inteligentni ludzie, którzy przeczą tej teorii. Czy "polityczna" poprawność musi się już wszędzie tak panoszyć?
  • 2008-12-27 18:26 | Anro

    Ewolucja nie jest dogmatem. Ewolucja jest rzeczywistością bez względu na to , czy się komuś podoba czy nie. Naukowiec zaprzeczający ewolucji, stawia sam siebie, poza nawiasem nauki. Właśnie genetyka ( i szereg innych nauk ) jest niezbitym dowodem ewolucji. Trzeba być właśnie dogmatykiem by przeczyć teorii ewolucji. Nawet Kościół Katolicki , dla którego odkrycie teorii ewolucji nie było zbyt wygodne, w końcu pogodził się z faktem jej istnienia, a wielu katolickich naukowców , wniosło wkład w jej rozwój.Należy do nich katolicki antropolog i paleontolog Pierre Tejlard de Chardin.Przeczenie ewolucji, jest przykładem na brak wszechstronnej wiedzy na ten temat., czyli niestety, braku wykształcenia (pod względem biologii, genetyki, paleontologii,embriologi i jeszcze paru dyscyplin nauki). W związku z tym nie może ukazać się sensowny artykół zaprzeczający ewolucji, bo będzie on bezsensowny.