Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zakurzony Dziki Zachód

(2)
2006-01-17 04:25 | Polityka.pl
  • 2006-01-17 04:25 | Radoslaw Korzycki

    Zakurzony Dziki Zachod

    Mam kilka uwag po przeczytaniu powyzszego artykulu."Pisze Pan,ze " podupadla Yuma reklamuje sie lichymi atrakcjami turystycznymi".Zalezy to od zainteresowan zwiedzajacego.W latach 50-tych Yuma byla zaledwie 9 tysiecznym miasteczkiem.W 2005 r liczba mieszkancow wzrosla do ponad 103 tys.Trudno wiec nazwac Yume podupadlym miastem.Na National Register of Historic Places jest ok.50 obiektow.Kilka lokalnych muzeow daje doskonale informacje o historii Yumy i regionu.Century House Museum and Gardens,St.Thomas Misssion,Yuma River Tours, Kofa a takze Imperial National Wildlife Refuges ,Picacho State Recreation Area daja mozliwosc wyboru.W miescie dziala 30 hoteli i moteli,ponad 50 biznesow,ponad 100 restauracji i barow.Sytuacja daleka od podupadlej.""Mapa z 1900 r nie przedstawia 13 oryginalnych stanow w czerwonej obwodce. The Colonies obejmowaly 13 oryginalnych stanow,ale nigdy nie nalezaly do nich takie stany jak Wisconsin,Illinois,Ohio,Indiana Mississippi,Alabama ,Kentucky ,Arkansas. " "Powiesc pt."Shane" posluzyla do nakrecenia filmu pod tym samym tytulem w j.angielskim. Jest to imie glownego bohatera westernu zagranego przez Alana Ladd.Polski tytul filmu byl przetlumaczony jako "Jezdziec znikad".Tlumaczenie Shane na cien jest bledne.Cien w tlumaczeniu na j.angielski to shade lub shadow."Zapraszam wiec na rewizyte Dzikiego Zachodu" Danuta N.