Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rzeczpospolita Bawarska

(2)
2006-01-26 13:23 | Polityka.pl
  • 2006-01-26 13:23 | przytomny

    Antykoscielne oszolomy omijaja temat tego landu

    I nie dziwota. Usta maja pelne frazesow o "postepie" sil swieckich i "spusciznie sredniowiecza" w historii Kosciola (o tej ostatniej nie maja zreszta zadnego pojecia). No i czasami bredza tez o "protestanckiej solidnosci" oraz "katolickim zacofaniu"... ."Tak sie sklada ,ze takie protestanckie rejony jak Hamburg czy Dolna Saksonia znam od podszewki bo mieszkalem tam 5 lat. Recesja i ucieczka inwestorow z Hamburga byla bardzo widoczna w latach 1998-2003 kiedy tam bylem. W tym czasie poludniowe, "katolickie" landy trzymaly sie mocno. Dodam,ze drugi duzy katolicki land; Polnocna Nadrenia Westfalia ma najwyzsze w kraju zageszczenie i to najlepszych uczelni (Frankfurt, Kolonia, Bonn + n/p osrodek fizyki reaktorowej i wysokich energii w Juelich i nie tylko) a nawet w Europie Zachodniej. Juz nie mowie o centrum finasowym jakim jest Frankfurt. I czy jest przypadkiem,ze "cudy gospodarcze" lat 60-tych zarowno Niemiec jak i Wloch byly dzielami Chadecji, we Wloszech katolickiej a w Niemczech po wiekszej czesci katolickiej? "