Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rzecznik w grzechu poczęty

(4)
2006-03-21 12:06 | Polityka.pl
 • 2006-03-20 10:44 | KoVaL

  Re: Dalej Jaros?

  z oficjalnej strony Rzecznika Praw Dziecka Wynika że Paweł JAros ciągle jest Rzecznikiem PD..."może mała aktualizacja?;)
 • 2006-03-21 09:23 | autorka

  polecam siegnac do zrodla

  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 1997r., art.72;"1. Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją."2. Dziecko pozbawione opieki rodzicielskiej ma prawo do opieki i pomocy władz publicznych."3. W toku ustalania praw dziecka organy władzy publicznej oraz osoby odpowiedzialne za dziecko są obowiązane do wysłuchania i w miarę możliwości uwzględnienia zdania dziecka."4. Ustawa określa kompetencje i sposób powoływania Rzecznika Praw Dziecka."
 • 2006-03-21 12:06 | Klęczar

  Sprostowanie

  Droga Redakcjo w artykule "Rzecznik w grzechu poczęty" napisano, że instytucja RPD została wpisana w Konstytucji RP. Otóż Konstytucja RP z 1997r ani słowem nie wspomina o RPD. Z poważaniem M. Klęczar