Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

VA BANK

(3)
2006-03-22 18:42 | Polityka.pl
  • 2006-03-22 18:42 | Artur, Toronto

    Posel Zawisza.

    "Obcy opanowali już 68 proc. sektora, a w wyniku złodziejskiej i aferalnej prywatyzacji usługi bankowe należą do najdroższych na świecie %u2013 zapewnia w Sejmie Artur Zawisza, typowany na szefa komisji." To bardzo ciekawa wypowiedz pana posla Zawiszy. Tak sie sklada ze wczoraj ogladalem "Warto Rozmawiac," na temat fuzji bankow. Jest glebokim nieporozumieniem porownywac kraje takie jak Slowacja, Wegry, czy Czechy, poniewaz sa to kraje male i nie maja az tyle bankow co jest w Polsce. Po drugie, jesli mowa o uslugach to sa drozsze w Niemczech lub w Hiszpani. Oczywiscie posel Zawisza o tym nie mowi, bo mowi tylko to co mu pasuje. Obcy kapital w Polsce bedzie w posiadaniu 59 procent po polaczeniu tych bankow. To wszystko bylo w programie "Warto Rozmawiac," jesli nasi poslowie maja zamiar mowic takie dyrdymaly to niech najpierw sprawdza informacje.
  • 2006-03-23 22:54 | *=(EMan)=*

    Woda na młyn

    Szkoda, że autorka pominęła milczeniem rolę w polskim systemie bankowym Związku Banków Polskich uważanego przez wielu obserwatorów rynku finansowego i kapitałowego za organ utworzony i zdominowany przez osoby powiązane z dawnymi WSI. Szkoda, że nie odniosła się do obecnej kampanii ZBP na rzecz administracyjnego zakazu udzielania przez banki kredytów hipotecznych w CHF, podczas gdy wiadomo że na rynku forex dolar w najbliższych latach będzie się umacniał a frank szwajcarski tracił na wartości, zatem kredyty takie byłyby niezwykle korzystne dla klientów. Czyżby banki lubiły wolny rynek tylko wtedy kiedy pracuje na ich korzyść ? Cóż, nie dziwi taki brak uwagi ze strony Polityki, wszak jest to firma utalentowanych dziennikarzy, którzy siłą swojego talentu i znajomlści rzemiosła przekonali banki aby udzieliły im kredytu, na rozwój czasopisma gdyż jak wiadomo w Polsce rządzonej przez układ WSI liczyły się talenty i wszechstronne możliwości ludzkie, a nie podstołowe, szemrane układy parakryminalne i paramafijne. Zapewne również tylko przez przypadek w polskim systemie bankowym buszuje włoska mafia. A może by tak parę słów na ten temat pani Redaktor ? Na temat skąd się wzięła włoska mafia w Polsce. Ech Ci niedobrzy Polacy, jak mafia i CIA wybierały Papieża to dobrze, a jak wkładają im rękę do kieszeni to %u017Ale. Jak powiedziała autorka - ludzie ludziom zgotowali ten los. Po prostu - dobrzy ludzie z WSI.