Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jaki znak twój?

(3)
2006-04-28 22:25 | Polityka.pl
  • 2006-04-28 22:25 | Qwerty

    idea jest dobra

    zgoda, że niektóre pytania są zdecydowanie zbyt szczegółowe i i welu rodowitych Niemców by na nie nie odpowiedziało, ale sama idea jest dobra. Nie wyobrażam sobie obywatela, ktory nie wie jakie kolory ma flaga, nie umie wymienic trzech rzek przepływajacych przez karj i nie zna tytułu przynajmniej jednego dzieła najwybitniejszych twórców. jeśli ktoś nie zna tego typu podstwowych faktow na temat kraju w ktorym żyje t jak ma się stać członkiem społeczeństwa obywatelskiego? obywatel musi znać jezyk przynajmniej na tyle by rozumieć dziennik telewizyjny i gazety - i tego trzeba wymagac od imigrantów "poza tym imigracja to nie obowiązek. Jesli komuś nie podobają się wartości, prawo, kultura europejska to po co przyjeżdza się w niej osiedlić?
  • 2006-05-08 08:45 | enya

    dlaczego teraz?

    jesli ktos chce byc obywatelem Niemiec, to nie moze nie znac jezyka albo podstaw wiedzy historycznej czy krajoznawczej."TYLKO ZE NIEMCY POWINNY BYLY POMYSLEC O TAKICH TESTACH O WIELE WCZESNIEJ!"to nie doszloby do takich przypadkow, ze ktos posiada obywatelstwo (a raczej paszport niemiecki), a nie zna jezyka niemieckiego."