Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żydowskie szczęście

(3)
 • 2006-05-12 20:15 | mak

  świetne?

  Krall spuściła już sporo czasu temu z tonu. Choć nadal pozostaje ten inny realizm (magiczny, ale nie w sensie prozy iberoamerykańskiej). Chwyta za serce i smuci. Jakby pisała o dziewczynce z zapałkami w różnych konfiguracjach. Każdy jej (tej dziewczynce, nie Krall!) współczuje, ale nikt nie potrafi (nie chce?) pomóc. Tak przynajmniej myśli ta dziewczynka i docenia te chęci...
 • 2006-05-28 07:14 | Hanna Krall

  Re: swietne

  Zamowilam i zaplacilam za te ksiazke, narazie nie doszla. Co sie dzieje z Merlinem? Pieniadze od razu wzieli."Mieszkam w Melbourne w Australii od 48 lat i dalej interesuje sie Polska literatura.
 • 2006-05-28 22:10 | kasiaprim

  swietne

  Jak zawsze u Hanny Krall- fenomenalnie napisane, wstrzasające w wymowie...