Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Napędź się sam

(2)
2006-05-14 12:39 | Polityka.pl
  • 2006-05-14 12:39 | Włodzimierz Glensk

    po przeczytaniu artykułu " napędź się sam "

    Czeka nas dramatyczny brak ropy naftowej. Kiedy, zdania są podzielone, wg naukowców szwedzkich już za 10 lat inni są bardziej optymistyczni, ale faktu tego nikt nie neguje. Biopaliwa w Polsce mogą w optymalnym wypadku pokryć do 15 % zapotrzebowania na paliwa ciekłe. Mam tu na uwadze stosowanie do napędu olejów roslinnych ( rzepakowych ), estrów oleju rzepakowego (biodiesel) oraz etanolu . Oczywiscie aby nie robić przewrotu w istniejacych silnikach wszystkie te biopaliwa należy stosować jako dodatki.Jeżeli ktoś widzi w tym problemy natury technicznej czy organizacyjnej, niech przynajmniej nie maci ludziom w głowach. Fakt, ze do dzisiaj biopaliwa w Polsce nie istnieją to zasługa naszych polityków, dziennikarzy"( m.innymi autorów takich jak omawianych artykułów ) oraz "ekspertów" motoryzacyjnych widzacych wszędzie problemy ( jakie to polskie !)."Biopaliwa powinny być produkowane oczywiscie na skalę pzemysłową ale kto komu może zabraniać produkcji na mniejszą skalę ? Ciekawe jeszcze na dobrą sprawę nie ma produktu a już wszyscy się maja problemy z podatkami i przekrętami. Przy takim podejsciu z góry stwarzając trudności formalne i biurokratyczne nigdy nie bedzie biopaliw w Polsce."A do czego jest zdolna biurokracja to obrazek jak rolnicy na zdjęciach satelitarnych szukają swoich zagonów aby dostać kilka złotych dopłat. Ludzie czście się szaleju napili ??"Niestety artykuł Adama Grzeszaka nadal skutecznie zamieszał w temacie.