Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Piotr Pytlakowski

(4)
2006-05-15 19:07 | Polityka.pl
 • 2006-05-15 19:07 | Robert

  Ale głupoty.

  Czy pan wogóle wie o czym pisze? Po pierwsze wszyscy dziennikarze na poziomie nauczyli sie już aby o rozrabiakach nie pisać kibice bo obraża się przez to innych. Po drugie pisze pana strach pomysleć... I niby miałby pan racje ale 4lata temu na Starówce było 25-30tys ludzi i doszło do incydentów (choć mniejszych), w tym roku klub apewloał aby na starówke nie iść i poszło tam tylko 5-6tys, z czego masa rozeszła się przed awanturą bo ta była dopiero po 01;30. "Pisze pan że gwizdy itd. Po pierwsze to jest wszędzie, a po drugie jak były wręczane medale to myśle że ponad połowa stadionu biła wiśle brawo to może warto pisać i o tym. "Nie należy chować głowy w piasek i mam nadzieje że chociaż te 230 osób zatrzymanych nigdy więcej na legie nie przyjdzie, ale nie piszmy tego tak jakby cały stadion był zły. Na Legii naprawde nie było %u017Ale, zabezpieczenie było na poziomie o czym świadczy chociażby to że aniu jedna osoba nie weszła na murawe, czego do tej pory nigdzie nie udało się zrobić."Krtykujmy, walczmy z tym bo problem jest, ale problemem jest również wrzucanie wszystkich do jednego worka. Nieważne że 20tys osób które nie dostały biletów zostały w domach, nieważne że z 15tys osób na i kilku pod stadionem tylko 5 posżło na starówke, a reszta 10tys osób poszłoa do domu. Wrzućmy wszystkich do jedego worka. "W moim odczuciu tak niczego nie zbudujemy.""Pozdrawiam"Robert
 • 2006-05-16 10:53 | Paweł Kaczmarczyk

  Komentarz do "Legia to jest potęga"

  Kilka słów do komentarza Pana Pytlakowskiego. Proszę na przyszłość sprawdzić dokładnie swoje informacje zanim napisze Pan o czymś nowym. Wyra%u017Anie widać, że stadion Legii Warszawa jest dla Pana nowością. Po pierwsze nikt na stadionie nie krzyczał ?zacytowanego? przez pana hasła pod adresem p.o. prezydenta Warszawy. Po drugie brak zrozumienia zachowania Pana Wojciecha Hadaja przed meczem świadczy, że nie ma Pan pojęcia o historii meczów przy Łazienkowskiej (nie posądzam Pana o umyślne pominięcie faktu, że zachowanie spikera miało na celu wyeliminowanie okrzyków antywiślackich i prośbę o doping jedynie dla Legii %5Bczytaj; kulturalny doping%5D). ITI nie jest właścicielem stadionu i ciężko mówić aby nim rządziło, po drugie oszczerstwem jest pisać, że kibice mają w nosie fakt, iż ich zespół (nie sami piłkarze) zdobyli mistrzostwo. Kibice pokazali na stadionie dużą klasę nie przeskakując niskiego ogrodzenia, nie rzucając nic na murawę, a nawet bijąc brawo zawodnikom Wisły przy wręczaniu medali (nieliczna grupa, jednak wyra%u017Anie słyszalna o czym zauważyli inni dziennikarze)."Proszę odrobinę więcej pracy i czasu włożyć w następne artykuły, komentarze, felietony. Proszę nie mylić kibiców z bandytami. Jeżeli ktoś z Pana bloku, domu, dzielnicy popełni zbrodnię, to przecież nikt nie nazwie Pana i innych mieszkańców bandytami. Analogicznie jeżeli kilkuset debili bije się z policją to nie znaczy że dziesiątki czy setki tysięcy kibiców to bandyci. Na koniec kilka pytań do władz miasta i policji;"1. Dlaczego nikt nie polecił, nie zasugerował, nie podpowiedział zamknąć o 22 sklepy monopolowe na Krakowskim Przedmieściu i na Starym Mieście?"2. Dlaczego nie zwinięto na jedną noc ogródków z placu?"3. Dlaczego nikt nie pomyślał o zorganizowaniu fety mistrzowskiej w kulturalny sposów na Agrykoli, tak jak zorganizował to KP Legia na stadionie? Tam był porządek bo komuś się chciało nad tym zapanować i zorganizować czas ludziom."4. Czy policja i władze miasta sądziły, że wbrew światowej tradycji kibice po ostatnim meczu mistrzowskiego sezonu pójdą spać do domów?"5. Dlaczego Londyn, Monachium, Barcelona, Turyn potrafią się przygotować na fetę kibiców a Warszawa nie? Czyżby tytuł był zdobyty nagle, nieoczekiwanie i z zaskoczenia?"6. Z jakiej racji Pan Kochalski chce zamykać stadion Legii i narażać klub na straty finansowe przekraczające milion PLN jeżeli klub wywiązał się wzorowo wraz z kibicami i stowarzyszeniem kibiców z organizacji meczu i imprezy po spotkaniu? Czyżby nieudolna próba zrzucenia z siebie odpowiedzialności za brak pomyślunku, znajomości realiów i zbyt pó%u017Anego działania?"Szanowni dziennikarze, spójrzcie na problem z obu stron."P.S. Liczę na wysokie kary dla bandytów i rozwiązanie problemu przed przyszłorocznym świętowaniem mistrzostwa.
 • 2006-05-16 15:26 | Mermi

  ...

  Czlowieku, czy kiedykolwiek byles na meczu Legii???? A czy jak byles to chociaz zainteresowales sie tym co sie tam dzialo? Tak przeinaczac fakty to tylko dziennikarze potrafia... Jeszcze napisz, ze spiker kazal wszystkim leciec po meczu na Stare Miasto zeby wyladowac swoj nadmiar energii i na stawiajacych opor szybach i znakach drogowych