Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świt długich noży

(3)
2006-05-17 14:03 | Polityka.pl
  • 2006-05-17 14:03 | zdzisław lipski

    Niestety i w tym artykule występuje błąd w mysleni

    Rzeczpospolita to nie była Polska i nie można jej utożsamiać z Polakami i państwem polskim. Rzeczypospolita była państwem narodu szlacheckiego róznych wyznań i narodowości.Król Zygmunt III nie był królem Polaków tylko królem całej Rzeczypospolitej. Słusznie w Moskwie mówiono o wojskach Rzeczypospolitej Litwini, gdyż to o Litwę , a nie o Polskę chodziło i głównie z przedstawicielami WKL mieli o do czynienia. Za politykę moskiewską w Rzeczypospolitej odpowiadali Litwini, a nie koroniarze czyli Polacy.Nie wiem dlaczego Polacy wbrew faktom biorą całą rzecz na siebie.
  • 2006-05-20 20:16 | giordanobruno

    Rzeczypospolita Obojga Narodów

    Powszechnie wiadomo, że WKL było tylko nazwą a w rzeczywistości stało się częścią królewszczyzn."To był Polski ,,lebensraum" więc nie mogę się zgodzić z przedmówcą. Fakt jest jedyny, że rozpuszczona jak bicz magnateria doprowadziła do upadku Potęgi Europejskiej a Rusy pó%u017Aniej wykorzystały sytuację i mając w świadomości możliwości Polskiego Narodu (tygla Europy) tłamsiły wszelkie ruchy aby niedopuścić do powtórki w Historii."Może w dziejach przyszłych odzyska Rzeczpospolita chemegonię w Europie, gdyż jest to Naród niezwykły - płaszczyzna łącząca orient, wschód i zachód. Siłą Państwa była w jego otwartości dla ludu w jego wolnościach. Mówiąc o potędze należy zmienić świadomość ludzką i wykształcić w tym kosmopolitycznym społeczeństwie ducha narodowego. gb