Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Uniwersytet Jagielloński

(1)
Tutaj najbardziej spektakularne sukcesy odnotowano w dziedzinie medycyny, biotechnologii i zoologii.
  • 2006-05-31 14:33 | z Berlina

    To sa osiagniecia?

    Szanowni Panstwo! Wypowiadam sie tylko na temat medycyny i biotechnilogii, bo w tej dziedzinie pracuje od ponad 20 lat. Jesli to, co opisujecie czyli np. wszczepienie tzw. "Integra artificial skin" lub jak to sie aktualie nazywa "bilayer matrix wound dressing" firmy Integra (a nie wszczepienie "interga" lub poprawniej po polsku "integry", bo nie da sie wszczepic firmy czy holdingu, jak i zastosowanie komorek macierzystych w rekonstrukcji kosci, ma byc osiagnieciem na swiatowa skale, to znaczy, ze zyjemy w zupelnie innych swiatach. Produkty firmy Integra stosuje sie w oparzeniach i rekonstrukcji tkanek od ponad 20 lat, takze u dzieci i noworodkow. Zastosowanie ich w Polsce PO RAZ PIERWSZY to jeden w wielu (bo jest ich w sumie ponad 2.000.000) marginalnych przypadkow. Czym tu sie wiec ekscytowac? Chyba tylko cena 1.0 cm kwadratowego tego produktu. Autorom artykulu i euforycznej hecy polecam obszerne monografie na ten temat, miedzy innymi i moje. jak nie macie, to chetnie pomoge, moja biblioteka obejmuje prawie wszystko z tej dziedziny. Podobnie z leczeniem trudno gojacych sie ran (zlaman) kosci. Te polska "rewelacje" stosuje sie z powodzeniem od wielu lat, nie tylko w pojedynczych osrodkach. W USA jest to dopuszczona przez FDA forma "rutynowej" terapii w takich przypadkach. To co tu jest oceniane jako "swiatowe sukcesy" to raczkowanie w starej piaskownicy, z ktorej nakua juz dawno wyrosla. Spojrzmy prawdzie w oczy. Polska jest w tej (jak i w innych w medycynie i biotechnologii) dziedzinach daleko w tyle, takie poprawianie nastrojow niczemu nie sluzy. Czysta propaganda sukcesu, a to juz kiedys przerabialismy. Ot, polska megalomania i nierzetelne dziennikarstwo. Ze do tego doszlo juz i w Polityce? Zgroza! Pozdrowienia z Berlina.