Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pręgierz na każdym rogu

(2)
2006-06-07 21:17 | Polityka.pl
  • 2006-06-07 21:17 | Kazimierski

    Panie Groński? Czy mówimy o tym samym człowieku?

    Andrzej Szalawski, właściwie; Andrzej Pluciński. Aktor. Przed wojną uczęszczał na lekcje śpiewu do Adama Didura i Ady Sari, po ukończeniu studiów występował we Lwowie i Poznaniu. W 1939 uczestnik kampanii wrześniowej. W latach 1940-41 występował w powstałym na terenach zajętych przez ZSRR teatrze Węgierki (Białystok, Mińsk Litewski). Po wkroczeniu Niemców wrócił do Warszawy i grał w jawnych teatrach. Był lektorem hitlerowskiej kroniki filmowej. Równocześnie w latach 1941-43 był żołnierzem AK, oficerem kontrwywiadu, od 1943 wydziału śledczego Komisji Walki Podziemnej na Warszawę. Po wojnie w okresie badania jego sprawy przez ZASP spędził sezon 1945/46 w Teatrze Miejskim w Jeleniej Górze, odsunięty od pracy aktorskiej (był m. in. stolarzem, kierowcą), miał także zakaz grania w filmach.