Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zadbaj o bezpieczeństwo komputera

(1)
  • 2006-06-15 12:16 | Mille

    bezpieczeństwo...

    1. ...nie wspomniano o wszelkich poprawkach do systemu /aktualnie jest ich przeszło 120 do xp sp2/"2. sprawdzanie systemu już zarażonego, bąd%u017A niezabezp. mija się z celem - należy zapobiegać instalując firewall zewn. /systemowy jest bardzo ograniczony/; istnieją wersje darmowe."3. odpowiednia konfiguracja systemu /wyłączenie usług umożliwiających przejęcie kontroli, udostępnianie zasobów /"4. ochrona przed spamem wbrew opinii z artykułu ma sens np. gdy posiada się stałą ograniczoną liczbę korespondentów i dopuszcza tylko konkretnych, znacznie ułatwia korespondencję."5. w wypadku obsługi kont internetowych; uniemożliwienie dostępu do komputera innym osobom, nieprzechowywanie haseł przez przeglądarkę jak i na dysku, oraz historii odwiedzanych stron, konieczny firewall i najnowsza wersja bibliotek Javy, nie otwieraniu poczty niewiadomego pochodzenia, nie odpowiadaniu na emaile z zapytaniem na temat szczegółów danych kont, przed operacjami przeskanowanie na istnienie oprogramowania szpiegowskiego.