Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rzeczpospolita Brytyjska

(3)
2006-06-23 12:26 | Polityka.pl
 • 2006-06-23 12:26 | Ania

  Bardzo ciekawe, ale...

  Bardzo ciekawy artykuł, szkoda tylko, że - jak zwykle w takich wypadkach - autorka nie uniknęła drobnych błędów i uogólnień. Nie ma w Wielkiej Brytanii Uniwersytetu w Surey, jest jedynie Uniwersytet w Surrey (niestety, nie można uznać tego za błąd w druku - nazwa powtarza się w tekście kilkakrotnie), a dwupokojowy, przyzwoity dom jak najbardziej można w Wielkiej Brytanii wynająć za mniej niż 1200 funtów, tyle tylko, że nie w Londynie.

  Takie wpadki zdarzają się bardzo często i w brytyjskiej prasie piszącej o Polsce lub polskiej emigracjii (wystarczy przeczytać ostatni raport o Polsce opublikowany przez "The Economist"). Chyba dziennikarzom już nie chce się sprawdzać wszystkich informacjii. Szkoda, bo jeśli robią takie błędy pisząc o moim kraju, skąd mam wiedzieć, że artykuły o innych krajach, o których wiem niewiele, są wolne od błędów?

 • 2006-11-23 15:01 | Anna

  System klasowy

  W UK nie ma spoleczenstwa kastowego, jak w Indiach - od wiekow funkcjonuje tu i nadal mocno sie trzyma system klasowy.