Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Anatomia korporacji

(2)
 • 2006-06-24 23:58 | Adi

  Dowody pod tezę.

   Cały problem z lewicowymi krytykami kapitalizmu jest taki, że tworzą sobie obraz a potem pod niego szukają dowodów. Podobnie można przecież opisać motoryzację jako jedno pasmo wypadków i pewno nikt z nas nie powinien kupić sobie samochodu a jednak samochód ułatwia życie. Czy pogoń za zyskiem jest patologią czy siłą i motorem gospodarki. Każda korporacja miała kiedyś swoje skromne początki a więc czy sukces jest tylko wynikiem patologii czy może pracy i pomysłowości. W każdym okresie możemy bez problemu znaleść ludzi nieuczciwych więcej prawie każda firma w swojej historii ma jakąś ciemna kartę tylko analiza samych wypadków na drogach doprowadzi nas do absurdalnego wniosku.
  Krytyka kapitalizmu przez lewicowych autorów graniczy z obłedem i jest ucieczką od przyznania się do klęski socjalizmu.
  Paradoksalnie gdyby autor zachował więcej obiektywizmu trudniej byłoby tą krytykę odrzucić ale zapędza się w lewicowym szale zapominając jednak, że ludzie nie ciągną do tego złego kapitalizmu. Podobnie korporacje w USA ściągają najlepszych studentów. W rankingu SGH najlepszych pracodawców mamy niestety głownie wielkie korporacje wiele z nich pojawia się w tej książce. Korporacje zmieniły świat nie tylko in minus jako chce nam pokazać autor.

 • 2007-06-20 10:15 | zet

  dowody na głupotę

  Cały problem z prawicowymi mędrcami (właściwie mędrkami), polega na tym, że nie istnieją dla nich żadne możliwe do przyjęcia przez zdrowy rozsądek argumenty. Zaprezentowanie jakiegokolwiek krytycznego argumentu wywołuje w nich tak niepohamowaną tęsknotę za ich wersją "obiektywizmu", że nie pozostaje nam nic innego niż wzniecać ciągłą falę aplauzu pod adresem instytucji totalitarnych, które zniewalają nasze życie do tego stopnia, że nie pozostawiają nam nawet możliwości wyobrażenia sobie, jak mógłby wyglądać świat bez totalitarzymu przemysłowego.3000 ofiar zamachów na Warld Trade Center dało początek nowej erze wojen z terroryzmem ale o blisko 50 tys ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych rocznie (i blisko 2 mln inwalidów) w USA nie wspominają żadne "obiektywizmem" pałąjące wyznania prawicowych bałwochwalców, którym "samochód ułatwia życie". Jakże proste jest życie w korkach... albo na wózkach inwalidzkich... o życiu na cmentarzach nie wspominając