Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Poszukiwanie słów

(3)
2006-06-29 10:59 | Polityka.pl
  • 2006-06-29 10:59 | Emilia

    jednak "bunt"

     Zgadzam się z określeniem "bunt", a nie - "powstanie". Myślę, że w Polsce zbyt łatwo i szybko posługuje się wyrazem "powstanie", bo to brzmi jakoś dostojniej, poważniej, natomiast słowo "bunt" ma charakter taki, powiedziałabym, przemijający, chwilowy, gwałtowny, ale krótkotrwały, jakby mniej ważny. Razi mnie używanie słowa "powstanie" w stosunku do "czarnego czwartku", to tak jakby na siłę chciano dodać patyny i brązu. A przecież w niczym nie umniejsza znaczenia tego dnia wyraz "bunt", dla nie przynajmniej brzmi bardziej autentycznie.
  • 2006-06-29 11:41 | hro-23

    Więcej szacunku dla Powstańców .

    " Powstanie " to za dużo powiedziane. /Znaj proporcjum mocium panie/. Ale jest to słowo na wyrost cynicznie kreowane i wykorzystywane do dorażnych, brudnych interesów politycznych ekipy nieudaczników budujących "IV RP".