Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Orła cień

(3)
2006-07-06 02:45 | Polityka.pl
 • 2006-07-06 02:45 | Tim

  arogancja pokarana

  Po przegranej z Wlochami wielu Niemcow jest rozczarowanych, ale niektorzy odczuwaja zlosliwa satysfakcje. Dlaczego? Czesc na pewno z powodu typowej da tego narodu nienawisci do samych siebie, ale wielu poniewaz narastajacy wraz z sukcesami niemieckiej reprezetacji pogardliwy stosunek do innych i arogancja stawaly sie juz nie do zniesienia. Byc moze niektorzy w Polsce slyszeli pyszalkowate komentarze w telewizji ARD tuz przed meczem z nasza reprezentacja. Podobnie bylo i teraz przed meczem w Wlochami. I dlatego potwierdza sie przyslowie: Hochmut kommt vor dem Fall. (Pycha poprzedza upadek). Po przegranej kraj nad Renem i Laba pokrazyl sie w depresji, poniewaz nie zostac mistrzem swiata (obojetne w jakiej dziedzinie), to dla Niemcow rownowazne z kleska.
 • 2006-07-07 15:08 | gb

  Obiektywizm

  Pierwszy raz znalazłem artykuł, w którym się autor stara obiektywnie pisać o Niemcach. Brawo. Mieszkam już dość długo na obczyźnie i przez to troszeczkę inaczej paczę na mój kraj.
  Jak by nie było Niemcy ze swoją historią obchodzą się opacznie i jak NRD się dołączyło , Stasi dokumenty były dostępne. I to było ważne. Niestety w Polscy wybrali politycy inną drogę, drogę, na której będą bez przerwy różne nie domówienia i podejrzenia. A szkoda.
  Naturalnie, że Niemcy się boją tego swojego patriotyzmu, i to jest dobrze tak. Ale do tego oni doszli, bo samokrytycznie zabrali się za swoją historię.
  Na tym mundialu wygrali kibice różnych krajów i obyczajów, a przegrali neonaziści. Z tego nie tylko się cieszą Niemcy.
  Pozdrawiam