Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bracia biorą

(3)
2006-07-20 07:36 | Polityka.pl
  • 2006-07-20 07:36 | kraków-55

    debata nad Polską

    Popieram w całości tezy zawarte w Pani artykule. Zastanawiam się jednak czy są w Polsce jeszcze jakieś ośrodki zdolne wywołać narodową dyskusję. Prawo i Sprawiedliwość zawłacza kolejne "obszary" i nie obecnie siły zdolnej się temu przeciwstawić. Niewątpliwie L.Miller wyrządził w Polsce wiele złego przez okres swich rządów (obecnie znowu jest "odgrzewany" jako ekspert) ale totalna krytyka jego rządów w polskich mediach spowodowała brak możliwości krytyki obecnej sytuacji. Społeczeństwo w wojej masie nie odczytuje zagrożeń, a hasła PiS są chwytliwe. Wydaje mi się, że biją ostatnie dzwonki i jeżeli nie zatrzymamy "parcia" PiS-u na zawłaszczanie państwa, to obudzimy się w totalitarnym systemie jednopartyjnym i "jednomyślnym" z rozbudowanym aparatem kontroli i przymusu. Powstało CBA a premier w expose zapowiedział ustawę "o bezpieczeństwie narodowym" pod którą można "wsadzić" wszystko w celu zwalczania jakichkolwiek prób odwrócenia stanu rzeczy. Dla mnie osobiście w Polsce tworzony jest faszyzm pod fasadą rządów narodow-ludowych. UE nam nie pomoże, bo z niej wystąpimy.
  • 2006-07-24 17:17 | A-2

    :(

    To, co robią bracia K., jest najlepszym przykładem, jak bezboleśnie i w zgodzie z prawem, w rok lub dwa, z pracowicie i z bólem budowanej przez lata demokracji zrobić dyktaturę. Jeszcze parę miesięcy ich rządów i trzeba będzie całych dziesięcioleci żeby wszystko odkręcić. Szkoda.