Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lustracja w każdym domu

(4)
2006-07-26 11:29 | Polityka.pl
 • 2006-07-26 11:29 | Obserwator

  Szkoda, że autor ma rację...

  Chciałoby się, żeby autor nie miał racji. Wydaje się, że wszystko to, o czym pisze p. Burnetko, to jakiś zły sen, kompletnie nie przystający do XXI w. i standardów cywilizacyjnych, których dopracowal;iśmy się wspólnie (przy udziale dzisiejszych posłów PiS, a po części także Samoobrony i LPR). Ale wygląda na to, że autor się nie myli.
  Dlaczego nic nie słychać o jakimkolwiek oporze wobec tak partackiemu stanowieniu prawa? Dlaczego elity intelektualne (nie mylić - boże broń! - z politycznymi...) nie występują przeciwko takiemu zeszmacaniu ludzi, w myśl typowo moczarowskich metod postpowania?
  Strach ogarnia, jeśli poświęci się chwilę refleksji temu, co jeszcze można w taki sam sposób w naszym (naprawdę fajnym!) kraju skonstruować i przeprowadzić...
  Dlaczego jako naród nie jesteśmy tak skuteczni w racjonalnym działaniu: rozwojowi nauki i edukacji, budowaniu nowoczesnej infeastruktury? Dlaczego naród, pretendujący do miana bardziej paieskiego od samego namiestniak Piotrowego, za nic ma nie tylko standardy państwa prawa, ale i ewangeliczne zasady wiary?
  Wstyd i przerażenie. Tym większe, że samozadowoelenie, z jakim autorzy projektu (niestety, ludzie na tyle młodzi, że nie mają pojęcia, nad czym procedowali...) obnoszą się ze swoim dziełem, jest kompletnie niezrozumiałe.
  Czy pozostanie tylko emigracja? Nawet dla tych, którzy nie mieli najmniejszego zamiaru stąd emigrować?
 • 2006-07-31 08:41 | JA

  Sepuku po

  To Platforma Obywatelska , której poprawka do ustawy spowoduje obrzucenie błotem milionu uczciwych Polaków popełniła polityczne samobójstwo. I pomyśleć ,że na czele tej partii stoją osoby , które 14 lat temu powstrzymały " szalonego Antka"
 • 2006-07-31 20:06 | Ted

  Przyzwoitość polityków

  Jeśli chodzi już o kryteria przyzwoitości, to może nie warto mieszać ludzi z politykami? A swoją drogą ciekawe, ilu walczacych za "Solidarność" dostanie teraz "wilczy bilet" i wiadro pomyj na głowę od swoich dawnych kolegów.