Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Precz z karą śmierci

(12)
2006-07-29 21:20 | Polityka.pl
 • 2006-07-28 14:57 | krakowianka

  chodzi tu o ludzka sprawiedliwosc

   nie wszyscy na tej ziemii wierza w Boga, a pedofile dopuszczajacy sie takich zbrodni na dzieciach juz na pewno z Bogiem i zasadami religii chrzescijanskiej nie maja nic wspolnego; przyrownalabym to raczej do koncepcji "wojny sprawiedliwej", a wtym kontekscie do pewnego rodzaju "kary sprawiedliwej" - nie ma bowiem odpowiedniej kary w naszym kodeksie karnym, ktora bylaby adekwatna reakcja na takie bestialastwo - wlasciewie nawet stosowana dzisiaj w USA kara smierci poprzez potrojny zastrzyk, to prawdziwy akt humanitaryzmu w porownaniu z gwaltem i mordem dokonanym na niewinnym dziecku.......
 • 2006-07-28 15:53 | LP

  Kiedy można być za karą śmierci

   Panie Passent- to zawsze było w Pana stylu Lansowanie "słusznych idei" których koszty realizacji muszą ponosić inni obywatele.
  To bardzo piękne i szlachetne dla czytelnika czytanie takich "złotych myśli" kiedy siedzi sobie wygodnie w domu i duma o złotych ideach.Gdyż zagrożenie dla Niego ,czy jego rodziny w tym momęcie jest takim dużym pojęciem abstrakcyjnym że zapomina o postawieniu na szali do wyważenia osób chorych-jakimi są pedofile,a Ich ofiarami -czyli normalnie zdrowych młodych ludzi nie czyniący nikomu zagrożenia / świadomie czy nieświadomie/.
  Zgodzić się można z Panem w jednym punkcie , a mianowicie że ogłoszenie kary śmierci za czyny popełniane przez tych Ludzi nie wpłyniena na ich ograniczenie jako czynnik opamiętanie się w swoich zapędach. Kara śmierci w tym wypadku jest pewną formą -naturalnej selekcji jako OCHRONY tych ZDROWYCH przed zagrożeniem od tych "chorych" ,którzy zatracają świadomie samokątrole nad tym co czynią.Formy leczenia takich ludzi niejednokrotnie udawadnia że rozmija się z zdrowym rozsądkiem .Jest to bardzo PIęKNE I HUMANITARNE ale NIERACJONALNE gdyż jest to bardzo duże obciążenie :-danej rodziny ,jak rownież otoczenia które niejednokrotnie nie jest
  przygotowane do właściwego reagowania na te niby niewinne "wybryki zachowań" jako pierwsze symptomy wynaturzeń bez wyobraźni przewidywania o możliwości przeobrażenia się w stan zagrożenia dla innych niewinnych ludzi.Jest to fałszywe stawianie tych ludzi ponad reakcje zachowań zdrowach normalnych obywateli którzy stają się Ich ofiarami. Koszty leczenia takich ludzi którzy dokonali mordów na innych jest Ceną zbyt wysoką z równie wysokim wskźnikiem ponownego zagrożenia czynu.Jeżeli chce Pan lansować te wysoce humanitarne idde to powinień Pan dokonywać apelu aby dokonywane były testy psychologiczne osób o takich skłonnościych z określeniem szans na leczenie profilaktyczne.
  Natomiast człowiek który jest już skażony morderstwem to człowiek którego nic i nikt nie jest w stanie nawrócić na normalność.
  Sam Papierz powiedział :urodziliśmy się po to aby życz Godnie ,a umrzeć z świadomością dobrze spełnienia tego zobowiązania.Ta Godność to nie przymykanie oczu na wypaczenia jakie stawia nam życie,po przez tworzenie wypaczeń niestwarzania Godnych szans życia Zdrowym Ludziom.
 • 2006-07-28 16:27 | J. S.

  Re: Przestępca musi się bać wyroku!

  > Jeżeli rozmawimy o tragedii innych ludzi,wówczas jesteśmy przeciw karze śmierci!Lecz gdy dotknie nas indywidualnie za! ! ! 

  Nie zawsze.
 • 2006-07-28 17:06 | LP

  Re: mało, że wstyd - to groza...

  >  Panie Danielu,
  >
  > to mało, że wstyd - to groza i wielkie przerażenie, dokąd zabrniemy w tej histerycznej polityce zaostrzania sankcji. Tak się składa, że jestem prawniczką (choć nie adwokatem, zatem nie mam wcale do czynienia z zabójcami czy mordercami, co wyjasniam na wypadek, gdyby ktoś podejrzewał mnie o zawodową stronniczość). Jednak podczas studiów toczyło się na ten temat dysputy - głębokie wrażenie wywarli na mnie wówczas naukowcy, w różnym wieku, również młodzi i teoretycznie liberalni, którzy z usmiechem na ustach podczas rozlicznych dyskusji z pasją i humorem (w tym momencie chyba czarnym) bronili kary śmierci.. Na wydziale prawa - który powinien być kuźnią humanitaryzmu i oświecenia.. Nie zgadzam się na karę smierci i nie zrozumiem, jak można za morderstwo karać morderstwem..  


  To bardzo przykre czytać taki komentarz od kogoś kto wyjaśnia że sam jest człowiekiem prawa.
  A tym samym głośno krzyczy o kuźni humanitaryzmu i oświecenia.Czytając takie górnolotne idee napiera się przeświadczenia że ma się do czynienia z niedojrzałą osóbką która skończyła szkołe a mimo tego nie wykrystalizowała w sobie należycie definicji CO jest do którego momentu CZYM ,a od którego momentu Czym.W Pani wypadku to bardzo niebezpieczne brak tego niewyczuwania jako rozróżniania wagi i znaczenia pojęć i znaczeń od których uzależniona jest zasadność różnic wartości SENSU naszego życia.To tak jak muzyk który gra koncert a nie wyczuwa kiedy trzeba grać Górne C a kiedy dolne.Jako dalsze wyjaćnienie polecam przeczytać mój komentaru wyżej.
  LP
 • 2006-07-28 18:59 | tomasz pazdrowski

  Re: mało, że wstyd - to groza...

  Kolezance Juscie, podobnie jak Passentowi wszystko sie w glowach poprzewracalo. Wystepujecie z pozycji kompletnie wyabstrachowanych z realiow. Nie rozumiecie, co to jest zbrodnia i jakie w tej sprawie poslannictwo ma panstwo i wymiar sprawiedliwosci. Morderca z premedytacja, zrywa kontrakt spoleczny, w ktory kazdy z nas wchodzi w dniu narodzin. Ten kontrakt to prawo naturalne. Zycie w spoleczenstwie, to tez kontrakt spoleczny, ktory z jednej strony nakazuje szanowac zycie innych, a z drugiej strony zobowiazuje spolecznosc do chronienia zycia. Ta ochrona, to eliminowanie zagrozen. Trzeba zwalczac dur brzuszny, stonke ziemniaczana i bandytow. Robi sie to nie przez oswajanie, ale przez unicestwianie. Morderca utracil prawo do ochrony swojego zycia, stal sie natomiast zagrozeniem dla innych. Statystyki podaja, ze 30% morderstw jest popelnianych przez recydywistow. Zatem, wypowiedz Passenta, tej, co przede mna sie wymadrzala oraz innych tzw. luminarzy prawa to pieknoduchowskie milosierdzie kosztem innych. To zreszta ulubione zajecie liberalow: jazda na gape.>
   
 • 2006-07-29 09:44 | Lp

  Re: Przestępca boi się wyroku! - jeżeli jego świa

  > Jeżeli rozmawimy o tragedii innych ludzi,wówczas jesteśmy przeciw karze śmierci!Lecz gdy dotknie nas indywidualnie za! ! !


  Pani wypowiedz jest typową wypowiedzią charakterystyczną dla Ludzi niedojrzałych.
  Niedojrzałość to zmienna Nastrojowość jak krótkowzroczność z widzialnością tylko do końca czubka własnego nosa.Nasze społeczeństwo prezentuje w dużym stopniu tą niedojrzałość charakteryzującą się w upraszczaniu widzenia wszystkich problemów.Dlatego prosze się nie gniewać za odrobine z mojej strony szczerej krytyki.
  Podziwiam zawsze wypowiedzi w których jest wykazana doza umiejętności wyważenia wszystkich aspektów składający się na problem zagadnienia.
  Zbyt lakoniczne wypowiedzi nie zawsze są przez wszystkich należycie zrozumiane.
  Z poważaniem LP
 • 2006-07-29 21:20 | Gocha

  Przestępca musi się bać wyroku!

  Jeżeli rozmawimy o tragedii innych ludzi,wówczas jesteśmy przeciw karze śmierci!Lecz gdy dotknie nas indywidualnie za! ! !
 • 2006-07-29 21:21 | justa

  mało, że wstyd - to groza...

   Panie Danielu,

  to mało, że wstyd - to groza i wielkie przerażenie, dokąd zabrniemy w tej histerycznej polityce zaostrzania sankcji. Tak się składa, że jestem prawniczką (choć nie adwokatem, zatem nie mam wcale do czynienia z zabójcami czy mordercami, co wyjasniam na wypadek, gdyby ktoś podejrzewał mnie o zawodową stronniczość). Jednak podczas studiów toczyło się na ten temat dysputy - głębokie wrażenie wywarli na mnie wówczas naukowcy, w różnym wieku, również młodzi i teoretycznie liberalni, którzy z usmiechem na ustach podczas rozlicznych dyskusji z pasją i humorem (w tym momencie chyba czarnym) bronili kary śmierci.. Na wydziale prawa - który powinien być kuźnią humanitaryzmu i oświecenia.. Nie zgadzam się na karę smierci i nie zrozumiem, jak można za morderstwo karać morderstwem..
 • 2006-07-30 00:14 | Katarzyna

  nie tędy droga

  Cóż to jest kara śmierci? Uzbrojeni, wyposażeni w różne cuda techniki ludzie metodycznie, z premedytacją i naukową precyzją (o zgrozo!) zabijają innego, bezbronnego już człowieka. Co prawda mordercę, gwałciciela, ale jednak nadal człowieka. Zabijając w ten sposób zniżamy się do poziomu tegoż mordercy i gwałciciela. Mordujemy osobę bezbronną. Stajemy się tacy sami jak ten zbrodniarz. To nie jedyne argumenty przeciw karze śmierci. A co panowie powiedzą na przypadki pomyłki sądowej?... A z innej beczki... W końcu wszyscy kiedyś umrzemy. Dla wierzącego śmierć jest tylko przejściem... A perspektywa spędzenia całego życia w więzieniu do miłych bynajmnej nie należy. Jak ktoś narozrabiał tu na Ziemi to niech odpokutuje też tu na Ziemi.
  W warunkach pokoju mamy mozliwość skutecznego odizolowania grożnych przestępców - choćby poprzez bezwzględne dożywocie. A koszty... Cóż źle skończymy gdy wszystko, nawet ludzkie życie przeliczać będziemy na pieniądze. Zastanówmy się lepiej jak zapobiegać zbrodniom za które chcemy karać. Jak to jest, że wielu delikwentów jest pochopnie wypuszczanych na wolnośc i w godzinę pózniej kolejna tragedia? Zastanówmy sie też gdzie leżą źródła wzrostu liczby dewiantów seksualnych. Masowa kultura, w której nawet tefon i samochód muszą byc sexy a VI przykazanie jest traktowane jak niemodny przeżytek bynajmniej nie sprzyja walce z plagą zbrodni na tle seksulanym!
 • 2006-07-30 10:37 | matador

  Jak zwykle

   no coż Pan Passent jak zwykle w swojej "krucjacie" przeciw PiS i wszelakiemu " ciemnogrodowi" pisze delikatnie mówiac niezbyt madrze. Zacznijmy. "Cala Europa itd" - swietny argument :) jak cala europa kaze Panu Passentowi pisac ze slonce zachodzi na wschodzie to jak rozumiem Pan Passent zacznie tak pisac;). "o ironio prawo i sprawiedliwosc" - no coz a z czym kloci sie idea kara smierci? bpo chyba nie z prawem skoro moze byc zgodna z nia i nie ze sprawiedliwoscia skoro nawet biblia wspomina o oku za oko i zebie za zab;). "Ugrupowania zblizone do Pana Boga i kosciola";) no coz jak wyzej w biblii nie ma nic przeciw kaze smierci a i Katechizm Kosciola Katolickiego dopuszcza najwyzszy wymiar kary. Panu Passentowi nim cos napisze polecam glebsze zapoznanie sie z tematem:))a argument ze obronca zycia poczetego w rozumieniu Pana Passenta nie moze byc zwolennikiem kary smierci jest juz tak kuriozalny ze naprawde ludzie inteligentni pewnie wyja z rozpaczy czytajac tego tyu stwierdzenia. Mam nadzieje ze Pan Passent odroznia pozbawianie zycia istoty ludzkiej ktora nie zdazyla nawet popelnic grzechu od wymierzenia kary komus kto ten grzech popelnil z premedytacja i w wiekszosci przypadkow swiadomie. Podsumowujac naprawde przykro sie czyta tego typu teksty ktora poza porcja zolci( wydaje sie ze Panu Passentowi woreczek zolciowy czasem zastepuje jakze zacny organ jakim jest ludzki mozg;))nie wnosza nic ciekawego do debaty nt kary smierci itp. Moj apel to wiecej argumentow a mmniej zolci Panie Passent bo nawet Panu czasem zdazaja sie madre teksty , tyle ze zdaza sie to w dniach kiedy zolc nie przyslania Panu ogladu na swiat:)) Pozdrawiam!
 • 2006-07-31 15:13 | Łukasz

  Kościół a kara śmierci

   Kościół nie jest przeciwny karze śmierci - wszak cała wiara katolicka istnieje dzięki karze śmierci...