Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pakt milczenia, pakt pamięci

(3)
2006-08-04 16:42 | Polityka.pl
  • 2006-08-04 16:42 | a bo ja wiem?

    to nie był faszyzm

    Ciekawe... Prawica walcząca po stronie Franco to nie tylko falangiści (a więc faszyści). Wszystkie podręczniki akademickie i książki historyczne głoszą, iż ustrój w Hiszpanii nie miał nic wspólnego z faszyzmem sensu stricto, a Autor cały czas uderza w ten lewacki bębenek. Była to tylko fasada. Franco po wojnie spacyfikował Falangę (łącząc ją np. z karlistami). W Hiszpanii nie było potężnej monopartii, a jedynie poszczególne familias.
  • 2006-08-06 00:09 | trist

    O tak,Polityka ma duży problem

    Ma duży problem ze spojrzeniem we własną przeszłość bez mitów i zakłamań. Młodsi czytelnicy mogą nie wiedzieć,że jeszcze w 1988r. Polityka miała w podtytule zdanie "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się". Wszystkie gazety PZPR miały taki podtytuł. Bo Polityka nie była żadną niezależną,liberalną gazetą,ale organem PZPR,różniącym się od innych organów tym,że był adresowany do inteligencji. Propaganda Polityki była więc wyrafinowana,inteligentna,dowcipna.