Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Płonie po żonie

(3)
Ponad 600-letni zamek joannitów w Łagowie stoi na przesmyku między dwoma jeziorami, otoczony bukowym lasem porastającym morenowe wzgórza. Miasteczko, zwane dawniej perłą Nowej Marchii, powoli odzyskuje status kurortu. Połączenie średniowiecznego układu uliczek z plażową atmosferą daje efekt niezwykły, przywodzący na myśl miasteczka Portugalii i Hiszpanii.
 • 2006-08-17 16:53 | ojulek

  Uwaga do mapy zamkow

  Mapa calkiem sympatyczna, niestety znalazlem blad symbol zamku Krzyztopor dopisano do dwoch miejscowosci Ujzad ( jedna kolo Sandomierza i to OK a druga w Ujezdzie kolo Lodzi a to juz zle.)
  Pozdrawiam , czytelnik polityki do 35 lat.
 • 2006-08-19 14:52 | valaki

  nie w każdym Ujeździe Krzyżtopór straszy .....

  Mapka jako gadżet to niezła reklama w tym sezonie ogórkowym. Ale zamieszczenie obrazka zamku Krzyżtopór w dwóch miejscach (E9 i D7), to już chyba nadgorliwość. W Ujeździe k. Łodzi (D7) zamczyska tego raczej nie ma. No chyba że przeniesiono je by było bliżej stolicy.
  Podejrzewam, że mapa Copernikusa to nowa wersja mapy PPWK z 1993 r (nr katal. 34-042-04), która jednak tego błędu nie zawiera. Zresztą obie mapy nie uwzględniają np. zamku w Sulejowie.
  Jasne jest, że Polityka chciała sprzedać historie straszne, więc za mapkę odpowiada "fachowiec", ale nie zaszkodziło by jeżeli gadżety dorastałyby do poziomu tygodnika.
  Pozdr

  Valaki
 • 2006-08-21 22:14 | Anna Maria Zygmunt

  Uwagi do artykułu "Płonie po żonie".

   W /w artykule została mylnie przekazana wiadomość, że Bolesławn Rogarka był synem Henryka Pobożnego i świetej Jadwigi. Święta Jadwiga śląska była żoną Henryka Brodatego, a matką Henryka Pobożnego. Matką zaś Bolesława Rogatki była księżna Anna córka króla Czech Otokara z Przemyślidów. Anna i Henryk Pobożny mieli dwanaścioro dzieci. Serdecznie pozdrawiam z Olesna.