Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Elita musi pytać

(2)
2006-09-08 17:39 | Polityka.pl
  • 2006-09-08 17:39 | Tomeque

    Prof Jedlicki zrywa z demokracją??

    Profesor Jedlicki postuluje odebranie praw obywatelskich ludziom bez wykształcenia - bo taka byłaby rzeczywista konsekwencja "egzaminu obywatelskiego" - w imię kompetencji i odpowiedzialności pozostałej części społeczeństwa. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, od czasów Platona konserwatywni intelektualiści powtarzają wciąż tą samą argumentację, tyle, że ostatnio idea robi się coraz bardziej popularna. Zaczynam mieć wątpliwości co do tego, czy to na pewno PiS stanowi główne zagrożenie dla demokracji w tym kraju.