Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zawłaszczona swastyka

(7)
2006-09-18 10:24 | Polityka.pl
 • 2006-09-15 15:30 | dobroniega

  Niezmiernie się cieszę...

  Niezmiernie się cieszę, że takie artykuły są pisane i publikowane. Ludzie miewają zły obraz tego, czym była (jest?) swastyka i miło, że kolejni nieinteresujący się tego typu symbolami na co dzień mogą przeczytać i może przestaną wyzywać wszystko, co ze swarzycą związane, od faszystów ;)
  Głęboki ukłon w stronę autora.
 • 2006-09-16 11:57 | jerzybg

  odznaka "Ręce Boga"

  Odznaka "Ręce Boga" noszona przez członków Rodzimego Kościoła Polskiego również zawiera
  motyw swastyki.Odznakę można zobaczyc pod adresem:
  http://jerzybg.republika.pl/handsofgod.html

  Pozdrowienia dla autorów za to, że zdobyli się
  na napisanie takiego artykułu.
 • 2006-09-16 13:22 | Marcin Klebba

  Świetne Streszczenie Boskiego Znaku

  Krótko, zwięźle, treściwie i ciekawie przedstawiona charakterystyka swastyki. Jako osoba zainteresowana tym znakiem przeczytałem artykuł z zapartym tchem. Największym atutem są przytoczone liczne przykłady użycia swastyki. Widać, że autor zajrzal do książki mojego znajomego F. Buddy pt.: "Swastyka w dziejach cywilizacji" i porządnie przejrzał Internet. Zawsze można podać jeszcze więcej faktów i ciekawostek, ale wtedy powstałaby książka, a nie artykuł-streszczenie. Dziękuję, że ten artykuł powstał i został opublikowany by przełamać uprzedzenia wobec wirującego krzyża.

  Polecam: www.swastika-info.com
  Wkrótce baza danych związanych ze swastyką będzie dostępna po polsku.
 • 2006-09-16 13:27 | Marcin Klebba

  Re: Piękny tekst

  Zawsze znajdzie się coś do dodania, ale powiązanie swarzycy i boga Swaroga z archeologiczną kulturą łużycką jest raczej nadinterpretacją dwóch odrębnych kultur...

  > Bardzo dobry i potrzebny tekst. Autor troche skromnie potraktował temat swarzycy na słowiańszczyźnie, ale i tak artykuł jest świetny.
  >
  > Polecam http://www.rbi.webd.pl/swarga/
 • 2006-09-16 13:39 | Marcin Klebba

  Re: Piękny tekst

  Ach,przepraszam, przeczytałem jeszcze raz i zobaczyłem, że jednak nie ma w artykule połączenia kultury łużyckiej ze Swarogiem. Prawie każde zdanie odnosi się do poszczególnego okresu - neolit, brąz, średniowiecze i można mylnie potraktować wszystkie informacje łącznie podczas gdy dotyczą różnych kultur.

  > Bardzo dobry i potrzebny tekst. Autor troche skromnie potraktował temat swarzycy na słowiańszczyźnie, ale i tak artykuł jest świetny.
  >
  > Polecam http://www.rbi.webd.pl/swarga/
 • 2006-09-18 10:24 | Świdrygiełło

  Piękny tekst

  Bardzo dobry i potrzebny tekst. Autor troche skromnie potraktował temat swarzycy na słowiańszczyźnie, ale i tak artykuł jest świetny.

  Polecam http://www.rbi.webd.pl/swarga/