Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czarna plama

(3)
Już ponad milion Polaków po 50 roku życia straciło wzrok z powodu podstępnej choroby oczu – zwyrodnienia plamki. Jej przyczyny wciąż są nieznane. Czy dzięki nowym lekom uda się zatrzymać tę epidemię?
 • 2006-10-30 06:46 | wujek Zygmunt

  Czy prof. Stankiewicz wie o czym mowi ?


  "...młodzież,i jak często wystawia się na słońce, bo przyjdzie im spłacić rachunek za te nawyki utratą wzroku za kilkadziesiąt lat – ostrzega prof. Andrzej Stankiewicz..."

  "...– A mimo to przyczyn choroby wciąż nie znamy – sumuje prof. Stankiewicz – i dlatego jest nieuleczalna..."

  Oto jeden z wielu przykladow jaka jest ta nasza "intleligencja". Sa wyksztalceni to fakt.
 • 2006-10-30 10:40 | Jadwiga Kwolczak

  model odżywiania

   Szanowny Panie Redaktorze,
  Czy nie mógłby Pan bliżej przyjrzeć się skutkom tak uporczywie lansowanego modelu żywienia, eliminującego tłuszcze zwierzęce? Przecież błony komórkowe w naszym ciele nie są zbudowane z błonnika, jakiego dostarczają nam owoce i warzywa, a którego nasz organizm nawet nie trawi. Przecież błony komórkowe w organizmach zwierzęcych zbudowane są ze związków białkowo-lipidowych, i do ich budowy, a potem "naprawy", potrzebne sa właśnie tłuszcze zwierzęce, takie jak masło i smalec. W dodatku masło zawiera naturalną witamę A konieczną dla dobrego funkcjonowania m.in. siatkówki. Czy problemy ze wzrokiem ludzi po 50. roku życia nie wiążą się z wcześniejszym powszechnym używaniem margaryny i "masła" roślinnego? A czy można tłumaczyć plagę alergii u dzieci zanieczyszczeniem powietrza, skoro w takim samym stopniu dotyka ona dzieci ze wsi, gdzie jest ono znacznie czystsze niż w mieście? Czy wiele innych chorób nie jest spowodowanych tym samym czynnikiem, czyli brakiem odpowiedniej ilości białka i tłuszczu zwierzęcego w naszej diecie?
  Medycyna konwencjonalna potrzebowała około 25 lat, aby przyjąć do wiadomości, że wrzody żołądka są spowodowane przez bakterie. Z tego wypływa wniosek, że nie jest ona tak nieomylna, ani tak chętna do uznania nowych prawideł, za jaką chciałaby sama uchodzić.
  Z poważaniem,
  Jadwiga Kwolczak
 • 2006-11-02 05:58 | ROBERT MATYCZ

  WZROK

  WITAM SZ.RED.I LEKARZA KTóRY PISAł TEN ART.-BARDZO CIEKAWY,INTERESUJąCY ARTYKUł,POZDRAWIAM,ROBERT Z WARSZAWSKIEGO URSYNOWA.