Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wiek Wiki

(1)
Wydawałoby się, że nie ma nic bardziej nudnego od encyklopedii. Tymczasem to właśnie pomysł Denisa Diderota i d'Alemberta, by spisać wiedzę, był jednym z impulsów Rewolucji Francuskiej. Jimmy Wales, inicjator Wikipedii – internetowej encyklopedii XXI w., nie ma wątpliwości, że jego dzieło też wyda rewolucyjne owoce.
 • 2006-10-31 15:49 | Przykuta

  Jeszcze o piątych urodzinach

  Być może, jak kiedyś zresztą podkreślał to Jimbo, projektem szybko się rozwijającym będzie, dziś jeszcze raczkujące Wikinews.

  Jakby na to nie spojrzeć, prasa miała przemożny wpływ w epoce rewolucji.

  Gdyby ktoś jednak chciał czegoś dowiedzieć się o samej Wikipedii - oczywiście w Wikinews pojawiły się specjalnie w tym celu artykuł:

  "Mija pięć lat od uruchomienia polskojęzycznej Wikipedii"

  oraz

  wywiad z współzałożycielem polskiej edycji Wikipedii Krzysztofem Jasiutowiczem

  "Krzysztof Jasiutowicz: Polskojęzyczna Wikipedia zbliża się do punktu zwrotnego"

  oczywiście na stronie pl.wikinews.org :)