Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co, do cholery, tam robili?

(10)
2006-11-23 13:31 | Polityka.pl
 • 2006-11-23 13:31 | Jacek

  A co dalej?

  Cóż więcej dodać? Zakończy się kolejny rok, ale zacznie Nowy 2007! Czy coś się zmieni w mentalności polityków? Czy poczuwają się do odpowiedzialności? Czy ktoś wyegzekwuje taką odpowiedzialność, czy też będą osądzeni dopiero na Sądzie Ostatecznym?
 • 2006-11-23 15:12 | mata

  Panie Janie

   świetne ujęcie sprawy "dramatu w Halembie".Ten spontaniczny spęd polityków na Sląsk ,to nic innego jak tylko pokazanie się społeczeństwu jak to oni dbają o nas i hasła, hasła.....Ale "głupi lud to kupi" - przecież on nie wie o tych -zapisanych w prawie odszkodowaniach -a swoja TVP, odpowiednio zareklamuje tych "dobrodusznych "polityków.Dodam jeszcze ,że już ,przedstawiciele kk krązą wokół tej tragedi i jak sępy próbują zarobić na tym nieszczęściu.
 • 2006-11-23 17:16 | Radeczek-Mareczek

  Halemba

  Tak... Z tego co wiem, to dawniej (nie wiem jak jest obecnie) górnikiem było się całą rodziną - dziadek, ojciec, syn...
  Szkoda ludzi.
 • 2006-11-23 18:52 | Harnas

  Panu Dziadulowi

   21-letni chłopcy,30-letni młodziency,50letni starcy.Może większość społeczeństwa przyjąć na społeczny garnuszek.Kopalnie upaństwowić.Większe uprawnienia związkowcom.Ta tragedia jest do tego dobrym pretekstem.
 • 2006-11-23 20:10 | Zbigniew Zych

  Wściekłość czy żal?

  Wydaje mi się, że rozumiem wściekłość Dziadula.
  Chociaż najważniejszy jest ból bliskich tych co zginęli. Żal i pusta przestrzeń po nich. Czarna pustka rozpaczy - miejsce jakie na zawsze zwolinili na tym świecie. Oni sami, chociaż życie było przed nimi, być może przy stole biesiadnym Barbary znaleźli spokój i ulgę od tego świata.
  No i zostają pytania. Na kilka z nich, można spróbowac odpowiedzieć autorowi. Młodzi 21-letni mężczyźni(już nie chłopcy), wkraczający w dorosłe, samodzielne życie, w pocie i znoju pracowali kilometr pod ziemią by ułożyc sobie codzienność tutaj. W Polsce. By nie zostać zmuszonym do wyjazdu. Chociaż, zapewne, znaleźliby lepsze miejsca do życia od swojego kraju. Ale dokonali wyboru. Pewno między innymi również dlatego, że sądzili, że Polska to nie Chiny, nie Rosja, nie Ukraina nawet gdzie życie górników - sądząc po liczbie ofiar dużych katastrof - ma niską cenę. Mieli prawo tak sądzić.Żyjemy w środku Europy, w Unii Europejskiej. Jakby nie było, związku państw o globalnym znaczeniu dla cywilizacji naszego świata. Dla kultury, w tym też kultury materialnej i pracy. Okazało się po raz kolejny, ze to sąd naiwny. Rządzący mają jeden pomysł na uczestnictwo w Europie - "skroić" ją. "Skroić" unię. Na rzetelne przymierzenie sie do modernizacji Państwa według standardów rozwiniętej, zachodniej Europy, brakuje naszym cwaniackim ekipom rządzącym chęci, woli, wiedzy i wyobraźni. Ta knajacka ideologia przyświecała lewicy kryminalnej przy władzy i przyświeca aktualnej ekipie, również bezpośrednio powiązanej z rozpychającą się u nas na cały obszar życia subkulturą z obrzeża półświatka przestępczego. Wystarczy posłuchać wicepremiera bez matury ale z prawomocnym wyrokiem (wyrokami?) za przestępstwa kryminalne. Nie było i nie ma woli, którą tchnęliby w państwo Polskie rządzący, pracy pozytywnej. Mającej na celu modernizację kraju i osiągnięcie standardów rozwiniętej Europy XXI wieku. Nie mówiąc o tym, że aktualna ekipa u władzy, postawiła sobie za cel cofnięcie Polski , już nie o 25, 20 lat ale w wielu obszarach do średniowiecza. A co najmniej epoki przedindustrialnej.
  Pośrednio - a być może całkiem bezpośrednio -
  to przyczyna tych ofiar. Złożonych przez Państwo, z życia tych kilkudziesięciu swoich obywateli, na ołtarzu ciemnoty i niekompetencji. Najgorsze jest to, że to stan permanentny.
  Stale zagrażający obywatelom. W tym ich życiu.
 • 2006-11-23 20:35 | Sianin

  Coś tam robili

   Umarli górnicy. Dramat... I kamery, redaktorzy, sfora dziennikarska, tytuły na maksa... A od jutra cisza... nikt nie wspomni... żony zapłakane, dzieci w spazmach i teściowe, które znów kochane... Taka sztampa.
  Życie potoczy się dalej...
  Umarł mój Ojciec. Też był górnikiem tyle że we Francji i przed wojną. Ale umarł niedawno. Nie ma to oczywiście żadnego znaczenia dla górnictwa, umarł sobie po prostu. Dobrze, że zabrakło telewizorni, redaktorów i hien wszelakich mediów.Umarł sobie na powierzchni...
  Będę pamiętał o moim Ojcu. O tych z "Halemby" pewnie zapomnę, tak jak za poprzednimi. Szkoda mi tych facetów choć to niczego nie załatwia...
 • 2006-11-24 18:29 | ślązaczka

  Re: panie Dziadul - bez nerwów

  Nie masz racji. To nie jest "polityczne pyskowanie" tylko zwracanie uwagi na istotne sprawy.Nie wysyła się żółtodziobów do takiego zadania, a inspekcja pracy powinna odwiedzać tak niebezpieczne miejsce pracy regularnie, gdyby np. przyszli w poniedziałek, może nie byłoby tej tragedii.
 • 2006-11-25 14:03 | Lola

  chlopcy

   nie podoba mi sie takie infantylizowanie 21 letni to nie sa chlopcy tylko mlodzi mezczyzni. Chlopiec to moze byc 10-12 letni pozniej to juz jest chlopak... Rozumiem bol i rozgoryczenie po smierci ale takie infantylizwoanie jest nie na miejscu
 • 2006-11-27 09:52 | wyspa

  panie Dziadul - bez nerwów

   W sprawie prokuratorów - przestań pan gadać gupoty - dosyć uważnie oglądam relacje z tej tragedii i nie słyszałem tego cyt: "Nagle wszyscy – prezydent, premier i ministrowie odpowiedzialni za górnictwo i sprawiedliwość – zapewniają i deklarują (mając tragedię w tle), że każą prokuratorom ją zbadać!" Sprawa pieniędzy: widać, że nam wszystkim serce pęka (nie tylko politykom) i stąd ten strumień pieniędzy. Przestań człowieku pyskować politycznie nad tą trumną - lepiej się pomódlmy za zmarłych i za tych co sami zostali +++