Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościół kontra jego świeccy

(5)
2007-01-04 15:44 | Polityka.pl
 • 2007-01-04 15:44 | sobre

  lojalnosc i manipulacja

  Czytajac teksty pana Brunetki trudno nie zadac sobie pytania czy nie kieruje sie on lojalnoscia wobec 'autorytetow antylustracyjnych' i w imie tej lojalnosci nie probuje manipulowac czytelnikami (Chwyt z porownaniem do Wyszynskiego to juz nie manipulacja - to powiedzenie wprost "mam czytelnikow za kompletnych glupkow").

 • 2007-01-04 18:41 | J.S.

  Prawda nas wyzwoli

   Kościół powinien przewartościować swój stosunek do PRL-u.Przypomnieć sobie słowa i czyny Prymasa Wyszyńskiego i porzucić słownictwo JPII.PRL to nie było państwo,które można przedstawiać tylko jako czarną stronę historii Polski.Ten obraz powinien być malowany przy użyciu pełnej palety barw,gdyż taka była rzeczywistość.A kościól zbiera teraz owoce swoich kłamstw na temat PRL-u.
 • 2007-01-04 19:30 | Arnold

  Kosciol

  Ciekawa analiza ale razi uzywanie terminu "Kosciol" w kontekscie "kosciola katolickiego" (rowniez na okladce Polityki). W Polsce sa inne wyznania i koscioly tak ze ta terminologia jest co najmniej niezreczna. Media ktore aspiruja do pewnego poziomu analizy, powiny probowac zajac stanowisko ktore jest neutralne swiatopogladowo, i nie starac sie wyniesc jednej religii ponad inna, bez wzgledu na to ilu ma wyznawcow. Dlatego sugerowal bym aby przestac uzywac terminu "Kosciol".
 • 2007-01-04 22:24 | libe-stan

  Jestem strasznie ciekawy

   Jestem strasznie ciekawy, jak potoczyłaby się cała sprawa, gdyby to JPII mianował abpa Wielgusa metropolitą warszawskim.
  Szkoda, że tego nie da się sprawdzić.