Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Imperium z puzzli

(1)
Właśnie mija 15 lat od rozpadu ZSRR. Dla większości Rosjan Związek Radziecki to była po prostu Rosja, potężna, niezwyciężona, cywilizująca mniej rozwinięte narody. Czy Rosjanie już przestali myśleć o Związku Radzieckim w kategoriach ojczyzny? Czy jego dawni obywatele, dziś w samodzielnych lub zwasalizowanych państwach, to dla Rosjan swoi czy obcy?  
 • 2007-01-16 11:35 | puzzl

  Prezydent Juszczenko woli mieć gaz, niż demokrację

  Prezydent Juszczenko woli mieć gaz, niż demokrację

  W naszym posiadaniu znalazł się ciekawy dokument, jakoby z sekretariatu prezydenta Ukrainy. To oficjalny list Wiktora Juszczenki do premiera Wiktora Janukowycza, w którym Juszczenko domaga się dymisji ministra transportu Ukrainy Mykoły Rudkowskogo. Za to, że ten udzielił pomocy przedstawicielom turkmeńskiej opozycji.

  Ukraina jest finansowo i ekonomicznie uzależniona od turkmeńskiego gazu, dlatego nie dziwi, że pragnie uniknąć jakiegokolwiek pogorszenia stosunków z Turkmenią, przymykając oczy na reżim, który łamie prawa i swobody swoich obywateli.

  Dziwi jedynie, że nasz Juszczenko, który zdobył władzę w 2004 roku właśnie w wyniku demokratycznych procesów („pomarańczowej” rewolucji), nie wstydzi się pisać podobnych listów do premiera Janukowycza, wymagając od niego „głów” turkmeńskich demokratów.

  Przytaczamy w całości skan tego listu.

  http://www.weblogimages.com/v.p?uid=puzzl&pid=533108&sid=vJQ26luzO6
  http://www.weblogimages.com/v.p?uid=puzzl&pid=533107&sid=BDR80qvEI5