Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Głośno nad tą trumną

(1)
Nie jest łatwo pochować dyktatora i pogrzebać dyktaturę. W Chile, ale także w Peru, Urugwaju czy w Hiszpanii trwają – często gorące – rozrachunki z historią.
  • 2007-01-21 04:16 | kazek zegarmistrz

    glosno nad ta trumna....

     Jak to wszystko ma sie do naszej sytuacji rozliczenia z dyktatura? Jak to sie ma w stosunku do Jaruzelskiego??!! Toz to nasz "Pinochecki" rodzimego chowu.Moze nie do konca rodzimego poniewaz uksztaltowala do "Moskwa".Uwazam ze kazdy przypadek dyktatury powinnismy oceniac indywidualnie. gen.Franco chyba naprawde ochronil Hiszpanie przez komunizmem ,a to ze partia komunistyczna byla slaba niczego nie zmienia.W Polsce po 1945r PPR byla wiecej niz slaba a jak sie skonczylo nie musze chyba pisac?Tam tzw "Brygady Miedzynarodowe" wspomagane i oplacane przez Kreml skutecznie "pomagaly" lewicy w utrzymaniu wladzy.Chile.... byla zimna wojna rywalizacja Wschodu z Zachodem a general Pinochet potrafil wybrac zachodnia orietacje i skutecznie pod oslona dyktatury wprowadzic reformy gospodarcze ,ktore procentuja wcale niezlym wzrostem gospodarczym panstwa. U nas zas... Jaruzelski dzialal (jak sam wielokrotnie mowil w swoich owczesnych przemowieniach aby bronic zdobyczy marksizmu i socjalizmu (cyt"socjalizmu bedziemy bronic jak niepodleglosci ojczyzny") co de facto rownalo sie podporzadkowaniu Polski ZSRR.Nie potrafil poradzic sobie z ekonomia ani izolacja polityczna Polski na arenie miedzynarodowej.Zamrozil Polske na osiem lat ,a wladze oddal kiedy Mokwa pozwolila mu na to w dobie "pierejestrojki" Do konca pozostal lojalnym lokajem Kremla.Jest nawet na swoj sposob dumny z tego!(czyt. wywiad z T.Toranska w ksiazce pt"Byli")I za to wlasnie zasluguje na potepienie!! Odwolywanie sie przez niego do historii brzmi jak chichot tej ostatniej wlasnie!A to co teraz wygaduje jest niczym innym jak tylko slowna ekwilibrystyka maja na celu ochrone twarzy utraconej lata temu.Nie wspomina juz o obronie socjalizmu ,ale o wyborze mniejszego zla .Bo tamte agrumenty zgraly sie juz do cna.Zapomina tylko o tym ze wychodzace powoli wprawdzie ale nieustannie dokumenty z archiwow bylego ZSSR swiadcza przeciw tej jego teorii.Rozliczmy go tak jak na to zasluguje powiedzmy mu po prostu ze byl nikczemnikiem i lajdakiem a to ze oddal wladze to ...zasluga Moskwy i osobiscie Gorbaczowa