Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak krytykować władzę

(21)
Premier Jarosław Kaczyński po raz kolejny zaapelował do mediów, aby zaprzestały nieuzasadnionych ataków na rząd. Publicyści IV RP, wtórując premierowi, domagają się uczciwego traktowania władzy – krytykowania, ale i chwalenia – i twierdzą, że media nie powinny być opozycją.
 • 2007-02-12 11:48 | reig

  przesada

  Określanie Kaczyńskich mianem bardzo inteligentnych, wielkich strategów politycznych itd nie ma nic wspólnego z prawdą, bowiem fakty temu przeczą
  prawdę o Kaczyńskich zawiera myśl Gogola
  „Ludzie ograniczeni, a przy tym fanatycy, stanowią plagę ludzkości. Biada
  państwu, w którym tacy ludzie mają władzę. Są nietolerancyjni i pozbawieni
  wszelkich skrupułów. Uważają, że cały świat kłamie, a tylko oni mówią prawdę” -
  Kto nie rozumie prostej zasady, że złem niczego dobrego się nie zdziała, a zło dokładając do zła, zło tylko powiększy, nie można nazwać mądrym, inteligentnym czy rozsądnym
 • 2007-02-12 17:25 | Edward

  Widziane z Niemiec

  Niewiele sie mowi i pisze w Polsce o tym, jak Niemcy sukcesywnie i skutecznie od
  paru lat reformuja finansowanie sluzby zdrowia,
  pomocy spolecznej i ile nowych,a zarazem dobrych ulatwien wprowadzono dla przedsiebiorcow.
  U nas jedziemy sila rozpedu reform wprowadzonych przez Balcerowicza.
  Dlatego jesli Kaczynscy uwazaja Niemcow za nasze zagrozenie, to niech w koncu
  zobacza, ze w zakresie reform gospodarczych i spolecznych przeciwnik im znowu niebezpiecznie odskoczyl.
  Niech polskim atutem nie stanie sie w pewnym momencie tylko wylacznie tania sila robocza, a wtedy marzenia o
  prawdziwym partnerstwie z Niemcami nie stana sie rzeczywistiscia.
  Pozostanie nam machanie szabelka (jak to robia obecnie Kaczynscy), albo mniej,lub wiecej zawaluowana
  rola petenta.

  Edward
 • 2007-02-12 18:08 | hematemsis

  Protest

  Chcialbym rowniez zaprotestowac przeciwko uzywaniu slow Jaroslaw kaczynski i inteligencja w jednym zdaniu, zwlaszcza gdy owa inteligencja ma byc wysoka i cechowac podmiot zdania. Na tle Gierycha, Leppera czy nawet Tuska wydawac sie bardziej inteligentnym nie jest sprawa skomplikowana, ale to jeszcze nie swiadczy o obiektywnie mierzonej wysokiej inteligencji.
  Chcialbym rowniez zaprotestowac przeciwko nagminnemu naduzyciu we wszystkich mediach zwrotu IV RP. Otoz nie wiem w co panstwo wierza ale wg konstytucji zyjemy w IIIRP i tylko niewielka grupka oszolomow, aktualnie bedaca u wladzy, wierzy ze naprawde zyje w innym czasie i przestrzeni. Natomiast redaktorzy inteligentnego pisma "Polityka" powinni sobie zdawac sprawe ze jednak zyja z IIIRP. Powielajac bemyslnie propagandowy slogan lejecie panstwo wode na mlyn oszolomow. I fakt ze jestescie wsrod znakomitej wiekszosci (prawie wszystkie media tak pisza) nie oznacza ze jestescie w dobrym towarzystwie i ze mozecie tak pisac. IV RP nie istnieje , jest wytworem szalenczej wyobrazni JK i jemu wiernych maniakow. Polska wspolczena, zgodnie z konstytucja to III RP!!!
 • 2007-02-12 18:24 | bopier

  Czy będą rozliczeni?

  Byłbym znacznie spokojniejszy co do działań"braci" (zgadzam się z przedmówcą,ze to ludzie mali i ograniczeni), gdybym wiedział, lub przynajmniej myślał,ze rzeczywiście zostaną rozliczeni.Niestety, obawiam się,ze nie za bardzo,a przynajmniej oni tak myślą,dla tego też traktują RP jak swój folwark, w którym wszystko im wolno.Zastępują fachowcow idiotami,zawłaszczają kazdy kawałeczek władzy - naprawić to co popsują nie będzie łatwo,a na negatywne efekty "odzyskiwania" , nie będziemy chyba niestety długo musieli czekać,już zresztą je mamy.
 • 2007-02-12 22:02 | Bobola

  Kto nie jest ze mna jest przeciwko mnie

  Kaczynscy i PiS ida w dobrym kierunku lecz zbyt powoli. Czas zdelegalizowac dekrety o reformie rolnej i zwrocic polskiemu ziemianstwu majatki zagrabione przez komunistow badz wyplacic adekwatne odszkodowania. Czas zmodyfikowac konstytucje wracajac do wzoru II RP.Czas wprowadzic oparta na zlocie polska zlotowke i wycofac sie z przystapienia do strefy euro.
 • 2007-02-15 02:00 | Rajmund

  Jestem przeciw...

  Nastąpił czas wodolejstwa.Każdy pisze co chce.Rozumiem ,że dzisiaj wolno mówić wszystkim, ale ja mam dosyć tych co mówią, że każdy może być politykiem i co gorsze, zostają "politykami".Pełno jest "zawodowych" komentatorów życia publicznego i prywatnego też, bo każdy może.A kto nie może wypowiedzieć się na łamach prasy, czy wystąpić w TV, lub ostatecznie w Radiu, to ma do dyspozycji internet.No tam ,to wszyscy mogą.I dowalają:Pseudokomentatorzy - pseudopolitykom.Rzygać się chce.Bełkot zalewa Polskę.Wszystko jest ważne.Krawat w paski,dupa Maryni,korupcja ,prowokacja,teczki.Większość polaków traci orientację w tym wszystkim.Chyba mało kto wie co teraz jest Polsce potrzebne? I dlatego jestem przeciw...
 • 2007-02-15 20:09 | Rafał

  Kaczyński kontra media

  Tak jak autorka sama zauważyła w artykule, samo zaprzestanie krytyki mediów z jego strony nie jest wyjściem. Wydaje mi się, że krytyka mediów wypływa w naturalny sposób z ideologii Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyńscy chcą przecież silnego organizmu państwowego, a to wymaga ograniczenia wolności słowa. Jakakolwiek centralizacja władzy przekłada się na mniejsze lub większe ograniczenie swobód obywateli i mediów. Prawda jest taka, że wszyscy chcą dobrze w Polsce żyć ale niewiele są w stanie za to dać od siebie. Dlatego opluwa się tak Kaczyńskich. Zjednoczenie całego społeczeństwa jest bardzo skomplikowanym i trudnym procesem. To co robi PiS to i tak niemało. Jedyne, o czym można, marzyć to sojusz z PO. Ale tego pewno i tak się nie doczekamy...
 • 2007-02-16 01:47 | Ryszard

  A ja myślę, że to początek końca

  Kogo jeszcze Kaczyńscy nie zaatakowali? Trudno byloby znaleźć. Nawet sami już teraz siebie atakują, jeżeli uznać Dorna za "trzeciego bliźniaka". Ale atak na media, nie pierwszy zresztą, ale teraz wyjątkowo silny, coś znaczy. A znaczy po prostu tyle, że WŁADCY poczuli się "osaczeni". Jezeli nawet taki Pan Zaręba, do tej pory starajacy się tłumaczyć pozytywnie wszelkie poczynania JK i PiS-u, nagle też zaczyna zauważać niedostatki i "oszołomstwa" Jaśnie Nam Panującej Władzy, to musi to coś znaczyć. A znaczy po prostu tyle, że ostatni bastion zaczyna padać. Więc JK zakrzyknął do pozostałych mu jeszcze pretorianów: "Wróg u Bram !!!". Bo doskonale wie, że mając przeciwko sobie praktycznie środowisko medialne (wyłączając oczywiście najwierniejszych Kurskich ...) długo porządzić się nie da. Społeczeństwo może sobie na przystankach i "u cioci na imieninach" ponarzekać, ale tego nie słychać na szczytach władzy. A dziennikarzy i owszem, mają te mozliwości bycia usłyszanymi, i to szeroko. I tu Pies (piesek?) pogrzebany. JK na tyle inteligentny jest, że wie czym to pachnie. W KOŃCU PROCES OBALANIA KOMUNY TEŻ SIĘ ZACZĄŁ OD BIULETYNU INFORMACYJNEGO KOR I WOLNEJ EUROPY. A rządy PiS podobne, co do metod, że aż strach. Lenin byłby dumny z takich uczniów. I dlatego JK wie co robi. Albo mu sie uda spacyfikować media, albo BYE, BYE ...
 • 2007-02-18 21:07 | Kaczor

  Zachować kulturę

  Krytyka musi być konstruktywną krytyką, a nie chamstwem w wykonaniu gadzinówek takich jak GW czy TVN 24. Musi wnosić coś nowego i starać się poprawić to co się krytykuje. Anty krytyką jest wszystko to co robi wnuk, który miał dziadka w Wermachcie oraz przydupniki wnuka.
 • 2007-02-19 08:03 | lech

  dymisja

  trzeba zmienić konstytycję, aby można było w referendum odwołać sejm i prezydenta,może wtedy bali by się głosu narodu.Inaczej pozostaje tylko pucz.
 • 2007-02-21 13:44 | emeryt

  naprawa

  obserwujac rzadzacych od wojta do prezydenta doszlam do wniosku ze kazdy chce sie jak najwiecej nachapac .Szmal sie liczy wladza deprawuje ,Mrozek i Gombrowicz sie klaniaja wojt zarabia wielokrotnosc pensji lekarza i nauczyciela kto ustalil takie prawo.wojtow zrownac ze srednia krajowa a co szczebel wyzej 100zl wiecej-wymiecie z samorzadow karierowiczow i cwaniakow.moze przyjda prawdziwi menadzerowie i cos sensownego zrobia z tym krajem pieniedzy wystarczy na wszystko,
 • 2007-02-21 14:04 | bleid

  władza to ja

  mieliśmy już takich którzy uważali się za pępek świata,niema już ich.Mam nadzieje że doczekam chwili,gdy w Polsce zapanuje żeczywiście demokracja.
 • 2007-02-23 00:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

  emeryt

  Ludzie zmian oczekiwali.Problem jest w tym na ile mogą wpływać na swoje wyobrażenia i na ile mogą siebie zreformować.Tu warto wrócić do ponadczasowego myślenia C.K.Norwida,którego wiersze stanowią motto do mojego tropienia wrogów społeczeństwa otwartego.
  Nie tylko kibicuję zapowiadanym przemianom liczę na reformę gruntownie instytucjonalną a równolegle obywatelską zbliżającą do siebie wiarę i rozum dla poszanowania praw własności i z tego wynikającego dobra publicznego.Chętnie podzielę się swoimi listami TWSO.
 • 2007-02-23 03:52 | wolny

  naprawa jest tak dobrze?!...

  Uplynelo juz 18 miesiecy i co..., coz takiego zrobiono dla np. sluzby zdrowia, dla malych polskich inicjatyw..., ktore w kazdym "normalnym" kraju wioda prym, itd, itd. Wystarczy zagladnac do gazet w Europie i np. w Kanadzie, zeby przekonac sie, ze mamy w Polsce ludzi ktorych rzadzenie polega na polowaniu na czarownice, ze to (delikatnie rzecz nazywajac) oszolomy, itd. Jeszcze rok i Polska i jej gospodarka zacznie sie staczac w przepasc ekonomiczna.
 • 2007-02-24 13:39 | Piotr Mazurek

  Dobrobyt IV Rp

  www.youtube.com/watch?v=7BrDatwjXYk i to caly moj komentarz!
 • 2007-02-25 00:38 | Maria W.

  Wybitna inteligencja?

  Nawet krytycy tego rządu wciąż podkreślają wybitną inteligencję, szczególnie Jaroslawa Kaczyńskiego, a ja jakoś nie mogę jej dostrzec, choć próbuję, bo gdy wszyscy tak twierdzą, a ja tego nie widzę, to może ze mną jest coś nie tak. Ten cytat z Gogola jest doskonały!!!
 • 2007-02-25 13:34 | jasko

  Wyeliminować!

  Mało kto zwaca uwagę na słowa JK w odpowiedzi na krytykę dziennikarza, że w normalnym kraju byłby za takie coś wyeliminowany. Dziennikarze są eliminowani w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Czy Jarosławowi Skutecznemu marzy się taka normalność? Horror! Uważajmy czy za chwilę nie obudzimy się z ręką w pisuarze.
 • 2007-02-27 12:12 | mis

  smniecie

  nic nie robią i jeszcze za to kase biora.politycy i złodzieje to jedna banda
 • 2007-03-01 04:03 | MarekN

  Między wierszami...

  ... czasem widać nieco lepiej. Kaczyńscy nie są idiotami. Nie są też mało inteligentni. Oni przebiegli i dalekowzroczni (może tylko teoretycznie?). Swoją polityką robią wszystko, żeby podzielić i skłócić wszystkich ze wszystkimi poprzez wrzucanie tematów zastępczych (dekomunizacja, WSI, emerytury SB itp „rozliczanie przeszłości”). Wszystko w myśl zasady, że skłóconym narodem rządzi się najłatwiej. Jeśli do tego dołożymy działania zmierzające do skutecznego zahamowania rozwoju klasy średniej (która potencjalnie mogłaby stanowić zagrożenie dla sobiepaństwa PiS) poprzez zmiany ustaw, które de facto dadzą władzy jeszcze większe prawa do ręcznego sterowania gospodarką - obraz staje się czysty i wszystkie elementy układanki zaczynają do siebie pasować. To tylko niektóre z przykładów. I obym nie miał racji...
 • 2007-03-09 16:01 | izabela

  wiadomość

  moim zdaniem Media nie powinni się interesować polityką, (WŁADZĄ)........
  Jarosław ma rację, co do mediów.?.
 • 2007-03-12 15:15 | marianna

  cytat z wypowiedzi JK

  Wystarczy zacytować wypowiedż Pana Premiera JK: ”w normalnym, demokratycznym kraju byłby to superskandal i żaden polityk bez zagrożenia kompletną kompromitacją nie mógłby mówić tego, co mówi dzisiaj opozycja, i żaden dziennikarz bez zagrożenia kompletną kompromitacją i wyeliminowaniem nie mógłby mówić tego, co dzisiaj w Polsce mówią dziennikarze. To jest wszystko po prostu straszliwie smutne."
  Czy to nie straszne, że grozi nam WYELIMINOWANIEM? I co to ma zanczyć?