Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na dwoje klimatolog wróżył

(9)
Trzy dni po ogłoszeniu w Paryżu raportu, z którego wynika, że klimat na Ziemi ociepla się głównie z winy człowieka, w Londynie zebrała się grupa badaczy, aby poinformować, że przekonujących dowodów na to nie ma.
 • 2007-02-15 15:02 | gonzor

  prof. Jaworowski

  Prawda jest taka ze prof. Jaworowski uchodzi za outsidera i twierdzi uparcie od dawna to samo niezaleznie od dowodow wykazujacych co innego.
 • 2007-02-15 15:06 | gonzor

  dalej

  Chcialbym tez dodac, ze prof. Jaworowski jest radiologiem, nie mial nigdy publikacji dot. klimatu w jakimkolwiek czasopismie naukowym. Jedyna publikacje na temat mial w 21st Century, ktora jest gazeta Lyndona LaRoucha, znanego wyznawce teorii spiskowych. Moim skromnym zdaniem pan Jaworowski to taki drugi Maciej Giertych, uwazajacy, ze ewolucja to bzdura.
 • 2007-02-15 22:12 | Pawel

  Polecam

  http://www.bbc.co.uk/sn/climateexperiment/
 • 2007-02-18 12:41 | anonim

  bz tytulu

  a ja mysle ze jest fajny :>
 • 2007-02-19 20:11 | Krzysztof

  Efekt cieplarniany

  Wzrasta nam ilość gazów cieplarnianych grzmią ekolodzy, ale gdzie oni są jak nasi politycy zamiast go ograniczać chcą go jeszcze zwiększyć.Chodzi mi o jazdę samochodami z włączonymi światłami całą dobę przez cały rok.Jazda z włączonymi światłami to wzrost zużycia paliwa o 1%(pobór moc przez światła w 1 aucie to 200W). W przybliżeniu mamy 4 000 000 samochodów,gdzie każdy z nich zużywa dziennie 3 litry paliwa co daje nam dodatkowo 120 000 litrów dziennie spalonego i powodującego wzrost emisji gazów cieplarnianych paliwa.Może któryś z dziennikarzy zainteresowałby się tym tematem i z pomocą ekspertów wyliczyłby dokładnie ile taka zachcianka polityków będzie nas kosztować.Bo dziwnie jakoś się czuję jak telewizja zachęca mnie do gaszenia zbędnej żarówki a wyłączanie sprzętu ze stanu czuwania to w skali kraju wyłączenie 1 elektrowni.
 • 2007-02-20 09:21 | Filip

  Polecam książkę Crichtona "State of fear

  Wszystkim, których interesuje problematyka globalnego ocieplenia, polecam książkę Crichtona "State of Fear" (pol. "Stan zagrożenia").
  Crichton w tym "techno-thrillerze" pokazuje, jak wiele jest manipulacji w "raportach klimatologicznych". W posłowiu autor postuluje szereg zmian w podejściu do nauki (m.in. uniezależnienie naukowców od sponsorów, którzy de facto zamawiają sobie odpowiadające im wyniki badań).
  Globalne ocieplenie jest obecnie jednym z głównych "zastraszaczy" ostatnich pokoleń. Warto zdać sobie sprawę z tego, kto korzysta na tym, że się boimy.
  Naturalnie autor nie neguje szkodliwego wpływu przemysłu na środowisko naturalne, jednak czasem warto nabrać dystansu do zbyt ideologicznie zaangażowanych przekonań.
 • 2007-02-20 18:46 | gonzor

  Sponsorzy :D

  Sponsorzy to raczej glaszcza po glowce naukowcow sprzeciwiajacych sie globalnemu ociepleniu. Wiec strzelasz sobie do wlasnej bramki, panie Filipie. Warto zdac sobie sprawe z tego, kto korzysta na tym, ze neguje sie globalne ocieplenie.

  A traktowac Crichtona za zrodlo powaznej wiedzy to raczej nieporozumienie.
 • 2007-02-23 16:26 | gonzor

  Redaktor Nature komentuje

  Nie moglem przepuscic:
  Redaktor naczelny Nature komentuje tego typu ludzi jak Jaworowski czy Filip -

  "The IPCC report, released in Paris, has served a useful purpose in removing the last ground from under the climate-change sceptics' feet, leaving them looking marooned and ridiculous."

  Czytaj dalej:
  http://www.nature.com/nature/journal/v445/n7128/full/445567a.html
 • 2008-12-11 10:13 | joanna kopytowska

  Re: Na dwoje klimatolog wróżył

  Co z tego jeżeli gołym okiem widać że dewastacja środowiska naturalnego przkroczyła już dawno zdolnośc biosfery do regeneracji, wnioski są chaotyczne ; a to ratowanie klimatu a to , zagrożone gatunki , a to zoo rezerwatem dla nich ,a to wegetarianie a to bank nasion na biegunie północnym , a to ratunku ginie rafa koralowa w Australii a to plaga meduz w Japonii bo ciepłe i trujące chińskie rzeki cieki zniszczyły morską biorównowagę , a to ludzie zabijają 50 miliardów zwierzt rocznie - czyli główny dewastator środowiska to my ; być może ekologia zjednoczy ludzkość w dobrym kierunku i stworzymy globalny rząd a la Unia Europejska po to aby nie dopuścić do globalnej katastrofy ekologicznej choć między Bogiem a prawdą mamy już wcale piękny galimatias i jest nad czym się GLOBALNIE pochylić, a przyszłość jeszcze nie raz nas zaskoczy więc warto zająć się tym co widać już gołym okiem no i do roboty już dziś bez hamletyzowania.