Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Eutanazja: Kiedy w Polsce pierwsza rozsądna debata na jej temat?

(2)
 • 2007-02-23 15:27 | andiboz

  Prawo do godnej śmierci

  Jestem wstrząśniety losem Janusza, to są cierpienia niewyobrażalne dla ludzi zdrowych. Eutanazja powinna być dopuszczalna, ale w Polsce nie będzie. Nie będzie dopuszczalna tak długo,jak długo będziemy państwem wyznaniowym. Wysłuchałem opinii na ten temat dobrze odżywionego i zdrowego przedstawiciela władz kościelnych. "Bóg życie dał i tylko Bóg może życie odebrać" Jestem bardzo ciekawy co by mówił będąc w sytuacji Janusza.
 • 2007-02-25 00:01 | T. Kosowski

  Eutanazja

  Znajac definicje eutanazji obowiazujaca na Zachodzie Europy, zwracam uwage, ze w wypadku Janusza nie chodzi o eutanazje w scislym tego slowa znaczeniu, czyli usmiercenie na zyczenie, np. przy pomocy trucizny, ale o zaniechanie sztucznego (uporczywego) podtrzymywania przy zyciu.

  To jest duza roznica i na Zachodzie traktuje sie te roznice z wielka powaga.

  Zdaniem prawnikow eutanazja, zaniechanie uporczywego podtrzymywynia przy zyciu, a takze przerywanie ciazy naleza do tej grupy dzialan ludzkich, ktore istnieja, jak dlugo ludzkosc istnieje. Ale jesli sa dokonywane, moze to byc tylko i wylacznie w sytuacji extremalnej i w poczuciu grozacej kary.

  Pozdrawiam