Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Więcej obywatela w Polaku

(5)
Po latach hasło „Bierzecie swoje sprawy w swoje ręce” jest tak samo aktualne. To nie tylko hasło, ale i zadanie dla nas.
 • 2007-02-28 16:26 | Dominp

  Dokladnie tak jest!

  Zupelnie sie zgadzam z powyzsza opinia. Widze jednak jeden dosc istotny problem: przyszloscia panstwa sa mlodzi obywatele. W przypadku Polski wiekszosc wyemigrowala i nie zamierza wracac. W takiej sytuacji musimy czekac i czekac ... chyba na cud.
  Serdecznie pozdrawiam.

  Domin P.
  http://dominp.blox.pl
 • 2007-02-28 17:41 | lech

  demokracja

  i to długo się nie zmieni, dopóki będzie obowiązywać aktualna ordynacja wyborcza do Sejmu, Senatu i na prezydenta, t.zn.mogą być wybierane osoby niekompetentne, karane za przestępstwa kryminalne i gospodarcze, bez wyższego wykształcenia,niezrównoważone psychicznie (vide"Janowski, Nowak, Macierewicz i jeszcze kilku innych).No i kadencja powinna być ograniczona do 2-3 najwyżej.Demokracja powinna być już w partiach, narazie jest tam dyktatura.
 • 2007-02-28 21:19 | Alex

  Nic dodac nic ujac

  Polska klasa polityczna broni za wszelka cene swojego staus quo.Tylko zmiana ordynacji wyborczej i jednomandatowe okregi wyborcze moga uzdrowic sytuacje.Dzisiaj jestesmy zakladnikami wlasnej biernosci i klasy politycznej ktora jest Junta.
 • 2007-03-01 06:04 | MarekN

  Milion procent racji, Panie Prezydencie!

  Doprawdy, nic dodać, nic ująć. Sęk w tym, że my, jako Naród, tak łatwo dajemy się podzielić właśnie takimi odkurzanymi teczkami. Tak łatwo dajemy się omamić propagandą dekomunizacji, odwetu, rozliczania... I trudno liczyć na to, że szybko się coś zmieni, kiedy nawet w społecznościach lokalnych, które są niejako podstawą, brak społecznego zaangażowania i współodpowiedzialności.
  Do tego należy dodać tak przemożną chęć decydowania rządu we wszystkich niemal sprawach, wyręczania w myśleniu, w działaniu obywateli oraz hamowania rozwoju klasy średniej, która powinna być gospodarczą siłą gospodarki krajowej. Przychylam się do głosów moich przedmówców w sprawie zmiany ordynacji wyborczej. Poszedłbym nawet nieco dalej: należałoby tak zmienić Konstytucję, by obywatele mogli większością głosów w trybie czy to referendum, czy list zdecydować o rozwiązaniu Parlamentu i rozpisaniu nowych wyborów. Póki nie będzie takiej możliwości raczej trudno będzie wyrwać nas z obecnego marazmu i tumiwisizmu tak dużej części społeczeństwa.
 • 2007-03-15 22:15 | Monika

  Omówmy ważne sprawy

  To wszystko prawda, odnośnie tej odpowiedzialności. Na przyklad: mamy duże bezrobocie, spora część Polaków zwiewa z kraju, ludzie chorzy na raka spokojnie czekają na śmierć w biednych szpitalach itd, itd..A cała Polska, w tym elita polityczna przez kilka dobrych tygodni zajmowała się domniemanym ojcostwem trzeciego dzicka pewnej pani o słabym charakterze, za to o silnej potrzebie zarabiania dużych pieniędzy. To jakaś straszna pomyłka!