Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Borowski: Niewykształceni na pastwie demagogów

(2)
Jesteśmy wspaniałym narodem, ale społeczeństwem bywamy tylko czasami.
 • 2007-03-05 15:31 | Marek Niedostatkiewicz

  Powszechna edukacja nie tylko młodych

  Zgodnie z zasadą: „Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje — w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych. Niewykształcona większość może przegłosować wykształconą mniejszość — to bardzo niebezpieczny aspekt demokracji”. [źródło: Jim Trelease, autor "Read-Aloud Handbook" (Podręcznik głośnego czytania)]

  Dodałbym jeszcze, że samo szkolnictwo wszystkiego nie załatwi bez odpowiedniego podejścia do wiedzy w domu, w rodzinie. Ponadto w dobie internetu byłoby o wiele łatwiej popularyzować niezbędną wiedzę wśród tych, którzy szkoły pokończyli całe lata temu. Może są potrzebne e-learningowe uniwersytety II wieku (dla ludzi w wieku średnim)?
 • 2007-03-15 07:50 | skandal

  standardy 4RP

  lepper bez matury jest w rządzie