Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W najnowszym numerze POLITYKI

(3)
 • 2007-03-08 01:35 | Danuta Adamczewska

  Rzecz o szczuciu

  Dziękuję panu Żakowskiemu za rozmowę z prof. Czapińskim. Na potwierdzenie postawionej przez prof. tezy dzisiejszy głos z forum onetu:
  "Ja to co dziennie dziekuje Bogu za ministra Giertycha, on wreszcie zrobi
  porzadek w naszych szkolach, nie bede sie juz musiala ciagle martwic o moje dzieci, czy znowu ktores zostanie pobite, czy ktos zabierze im nowe pisaki przywiezione przez ciocie z Norwegii, czy ktos nauczy brzydkich slow..dziekuje Panu Panie Ministrze w imieniu Polskich Matek!
  ~Matka z Koluszek, 08.03.2007 01:09"
  Kto to posprząta?

 • 2007-03-08 12:09 | p. Żakowski

  raport "Polityki"

  P.Żakowski jako publicysta jest bardzo zmienny, często upolityczniony; w "raporcie..." próbuje wymusić na prof. Czaplińskim pewne odpowiedzi sugerujące, że R Giertych jest tylko zły i głupi.
  Panie Ż.: nie ma ludzi tylko złych lub tylko dobrych; mundurki są znakomitym pomysłem dobrych, one obniżą koszt ubrania dziecka do szkoły a nie podwyższą go.
  Prof.Cz.nie daje się podpuścić, w żadnym miejscu swych wypowiedzi nie używa słów wypowiadanych przez Ż.
  Jest obiektywny(Cz.)i przekazuje treści dla zwykłego odbiorcy odkrywcze, przez jasność ich formułowań
  stają się obiektywne.
  Wspólny program w TV z N.uważam za poniżej godności wysokiej klasy publicysty.
  Popieram Ż. w kwestii lustracji
 • 2007-03-10 10:52 | Ewa Drogobędzka

  skandaliczna erotyzacja "uczennic"

  Moją uwagę zwróciły fotografie uczniów, które ilustrują rozmowę o stanie polskiej szkoły (Żakowski i Czapiński). Ktoś, kto te zdjęcia dobierał i je zatwierdzał, jest chyba niewyżytym erotomanem - albo kompletnie nie ma wyczucia kontekstu. Dziewczyny, które występują na tych obrazkach jako uczennice, to lolitki z rozchylonymi ustami, jedna jest pół naga, druga ma spódniczkę mini (jedynie trzecia dziewczyna wygląda w przybliżeniu jak uczennica), obie mają silnie podkreślone, nabłyszczone usta. Jednym słowem wyglądają jak gwiazdki porno przed całkowitym rozebraniem się, a nie jak uczennice. Natomiast chłopiec to juz zwyczajny uczeń - pryszczaty, uśmiechnięty chłopak w sportowej koszulce, z kciukiem wetkniętym w kieszeń dżinsów, z koralikami na szyi. Nie ma w nim aluzji do seksu, do ponętnej młodości - niczym nie kusi, jest po prostu uczniem. To bardzo przykre, że w Polityce pojawiły się obrazki, które silnie seksualizują uczennice. Ilustracje do artykułu wpisują się w seksistowski schemat, zgodnie z którym kobieta/dziewczyna na obrazku służy do ozdoby albo do seksualnej podniety. nawet kiedy ma przedstawiać uczennicę! Dowodzi tego kontrast między zwyczajnością ucznia a nachalną seksualnością „uczennic”. Takie obrazki serwują nam pisma brukowe. Mam nadzieję, że redakcja Polityki pójdzie po rozum do głowy i wprzyszłości oszczędzi nam podobnego kontrastu między treścią artykułu/wywiadu a wymową fotografii.