Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Eks przed Bogiem

(1)
 • 2007-03-09 21:50 | Bogumił Majchrzak

  W co wierzę ?

  Drodzy Panowie,
  każdy w życiu musi sobie kiedyś odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Wychowanie chrzescijańskie tłoczące przekonanie o bezustannej inwigilacji nas przez Boga i wychowanie w bezustannym przekonaniu, że uchybienie regułom zaprowadzi nas do piekła smaruje nas warstwą strachu.To strach nie pozwala ludziom wyartykułować w co naprawdę wierzą. Panowie, w drugi dzień Bożego Narodzenia fala tsunami zabija 200 tysięcy ludzi. Zakładając niepodważalną moc Boga- jak to wytłumaczyć? CZy Bóg nie kochał JPII, że nie pozwolił mu proroczo ostrzec przed kataklizmem. Już powiedziałem, że gdybym chciał użyć argumentu na istnienie Boga to powiedziałbym, że dał człowiekowi niepowtarzalną właściwość rozwoju i abstrakcyjnego myślenia. Odpowiedzcie sobie Panowie na pytanie,za co kochać Boga.
  Na tak postawione pytanie odpowiadam- za doświadczanie Życia. Moim zdaniem kapłaństwo, niustanne poszukiwanie jest niepowtarzalnym darem. Kapłaństwo w wydaniu chrześcijańskim zubaża człowieka o całą sferę pezeżyć związanych z doświadczaniem obcowania z Kobietą. Szkody jakie wyrządzają dogmaty najlepiej widać z poziomu szpitala psychiatrycznego. Nie życzę nikomu doświadczenia przeżycia psychozy, kandytat na kapłana powinien przejść staż w szpitalu psychiatrycznym zanim podejmie ostateczną decyzję.
  Drodzy Panowie, jeżeli Bóg jest to należy Mu się szacunek za stałość reguł i nie wierzę aby upoważnił kogokolwiek do zmiany tych reguł.Pan Lem sięgał dalej niż perspektywa stuleci i dalej niż perspektywa milionów kilometrów. Jako skromny inżynier nie sięgam wyżyn humanistyki ale myślę, że odkrywcą Boga w innym wymiarze będzie człowiek łączący talent humanisty z talentem matematyka. Dziękuję Panu Stanisławowi Obirkowi i innym za podjęcie decyzji zgodnej z sumieniem. Pozdrawiami do ewentualnego usłyszenia-BM